Minkštų baldų transformacijos

Jūsų patogumui UAB “Mirivona” gamina minkštuosius baldus  su miegamaisiais mechanizmais. Mechanizmo veikimo principų yra įvairių, priklausomai nuo modelio ir vidinės baldo konstrukcijos sudėtingumo.

Pagal virsmo iš sėdimo į gulimą baldą principą, išskiriamos šios grupės:

Klik-klak– vienas populiariausių ir pigiausių mechanizmų, kuris leidžia išskleisti sofą atlikus minimaliai judesių – pakėlus sėdimąją dalį, verčiasi atlošas, išgirstame „klik“, nuleidžiame sėdimąją dalį išgirstame „Klak“ – sofa virsta lova. Didysis nepatogumas – šio tipo baldai turi būti atitraukti 15-20 cm nuo sienos, nes transformuojantis gali pažeisti sienos apdailą.  Sofos su šiuo mechanizmu, kaip taisyklė, turi patalynės dėžę.

klik klak

Mūsų modeliai su šiuo mechanizmu: Sara, Emilija, Emilija 3, Emilija 4, Emilija 5, Maxx

Išvažiuojantys mechanizmai pasižymi vienu principu – apatinė baldo dalis išvažiuoja sukurdama papildomą rėmą, ant kurio guli „užsiversti“ čiužinys arba užsidėti atlošo pagalvė.Sofos su šiuo mechanizmu patogios naudojimui, dažnai tarnauja kaip plati dvigulė lova.

isvaziuojamasis

Mūsų modeliai su šiuo mechanizmu: Boss, Ema.

Delfinas – mechanizmas, kuris naudojamas „kampuose“. Iš po baldo ištraukus papildomą sekciją, aukščiu ji susilygina su likusiu baldu ir visas kampas tarnauja kaip dviguba lova.

deifinas

Mūsų modeliai su šiuo mechanizmu: Kampas 1, Kampas 2, Kampas 3, Kampas 4, Kampas 5, Kampas 6.

Akordeonas – transformacija vyksta išlankstant čiužinį į priekį, kai atlošo dvigubas čiužinys tiesiog išsitiesia ir tampa gulimu paviršiumi. Šis mechanizmas patinka jaunimui. Baldo nereikia stumti nuo sienos. Dažniausiai yra ir patalynės dėžė.

akkordeonas

Mūsų modeliai su šiuo mechanizmu:Gabi, Gabi 4, Gabi 5

Automatinis pakėlimo mechanizmas Tik- tak (Pantografas)- leidžia išskelisti sofa atlikus minimaliai judesių, netraukiant baldo ant grindų.

Išskleisti tokią sofą labai lengva. Pirma, nuimame dekoratyvines pagalves.Tada reikia pakelti apatinę dalį aukštyn ir traukt link savęs. Kai sėdynės pajudės į priekį, mes ir toliau prilaikome ją  ir nuleidžiame ant grindų. Siekiant išlaikyti sėdynę, tikrai nereikia daug pastangų. Šiame etape, veikia sofos automatinis pakėlimo mechanizmas- mechanizmas “pantografas”, kurio pagalba sėdynė pakėliama ir sklandžiai nuleidžiama  ant grindų, tiksliai ten, kur reikia.Tada nuleidžiamas sofos atlošas į sėdynės vietą ir  plati lova paruošta miegui. Po sėdyne yra patalynės dėžė. Pačios sofos nereikia stumti nuo sienos, be to mechanizmas nebraižo grindų. Minkšti baldai su automatiniu pakėlimo mechanizmu Tik- tak (Pantografas) yra paprastai labai elegantiški ir modernus. Puikiai tinka vartotojams, kurie miegsta tiesias linijas ir modernumą savo interjere.

pantograf

Mūsų modeliai su šiuo mechanizmu: Greta 3, Greta 4

Minkštų baldų sandara

Vienas iš svarbiausių dalykų, į kuri būtina atkreipti dėmesį perkant minkštuosius baldus – tai užpildas. Nuo užpildo priklauso ar  patogu būs sėdėti ir gulėti ant perkamos sofos.

UAB Mirivona minkštųjų baldų sėdimųjų dalių gamybai naudojame poroloną (elastinis putų poliuretanas), didelio elastingumo poroloną (HR), kūgines spyruokles BONELL ir kišenines spyruokles POCKET.

Porolonas (poliuretano putos) šiuo metu yra pagrindinė medžiaga, naudojama gaminant minkštus baldus ir čiužinius. Didelis porolono rūšių kiekis leidžia jų skirtingas savybes tiksliai pritaikyti pagal paskirtį. Minkštų baldų gamintojams poliuretano putos patinka dėl savo aukšto elastingumo, kuris padėda kūriant įvairių formų ir originalių modelių baldus, taipogi vertinamas porolono tvirtumas ir ilgaamžiškumas. Minkšti baldai su porolono užpildu su tinkama priežiūra tarnaus  mažiausiai 10-15 metų.

Atskirų rūšių porolono privalumai:

 • Maža liekamoji deformacija (suspaustas puikiai atsistato atgal);
 • Didelis santykinis pailgėjimas plėšiant (elastingumas);
 • Produkcija atitinka visus tarptautinius kokybės reikalavimus;
 • Ilgaamžiškumas;
 • Mažesnio tankio porolonas yra minkštesnis, jis naudojamas atlošų ir porankių detalių gamybai. –Aukštesnio tankio porolonas – sėdimai daliai, nes jis yra ilgaamžiškesnis, tvirtesnis; Netgi to paties tankio porolonas gaminamas skirtingų rūšių, t.y. skirtingo minkštumo. Kuo aukštesnis 3–4 porolono rūšies skaičius, tuo standesnė, mažesnio tamprumo žaliava Jūsų baldui;
 • Naujos dizaino galimybės;
 • Veikiamas šviesos porolonas keičia spalvą, tačiau nepraranda savo fizinių savybių;
 • Poroloną galima plauti vandenyje rankiniu būdu įprastomis skalbimo priemonėmis, išspaudus vandenį išdžiovinti kambario temperatūroje.

Tačiau neverta manyti, kad baldai, kurių pagrindinį užpildą sudaro poliuretano putos, tikrai bus labai minkšti. Visai ne. Vadinamasis “minkštas” užpildas gali būti labai tankus ir kuo tankesnis jis yra, tuo geriesni ir patvaresni yra baldai. Siekiant užtikrinti tinkamą kokybę ir ilgaamžiškumą baldų gamykloje “Mirivona” yra vartojamas gana tankus porolonas. Sėdimose dalyse naudojamas porolonas, kurio tankis yra ne mažesnis kaip 35 kg/m3.

Taip pat minkštų baldų gamyboje yra naudojamas didelio elastingumo (HR) poliuretanas. Paskutiniuoju metu tas elastinis porolonas tampa vis populiaresnis. Nuo standartinio jis skiriasi dideliu elastingumu ir suteikia ypatingą komfortą. Jei standartinio porolono elastingumas – 60%, tai HR – 75%. Šios medžiagos paviršius užtikrina optimalų šilumos ir drėgmės santykį. UAB “Mirivona” naudojamo elastinio porolono HR tankis – 38-41 kg/m³.

Tiems, kurie nori minkštesnės sėdynės bei nori išlaikyti tinkamą minkštų baldų kokybės santykį rekomenduojami spyruokliniai blokai. Įprastai baldai iš spyruoklių būna minkštesni ir tarnauja ilgiau, dėl to kad spyruoklės neleidžia sėdynėms deformuotis.

Mirivona baldams naudojame kūgines spyruokles BONELL ir kišenines spyruokles POCKET.

Bonell spyruoklių sistema yra labiausiai paplitusi ir žinoma klasikinė spyruoklių sistema. Spyruoklės yra tvirtai tarpusavyje surištos, čiužinys greitai reaguoja į miegančiojo padėties pasikeitimą ir prilaiko kūną ten, kur labiausiai reikia.

Kišeninės spyruoklės POCKET pagamintos iš tvirtos, storos, specialios sudėties vielos. Kiekviena spyruoklė yra įvilkta į atskirą tekstilinį maišelį, todėl veikia atskirai ir tyliai, nesukeldama jokio garso- priešingai, nei įprastos Bonell spyruoklės- liesdamos viena kitą dažnai sukelia nepageidaujamą girgždėsį. Antras POCKET kišeninių spyruoklų privalumas, jog jos individualiai reaguoja į spaudimą kitų spyruoklių atžvilgiu, dėl to šalia gulintis žmogus nejaučia judesio. Taip pat nuo klasikinių spyruoklių POCKET spyruoklės skiriasi skaičiumi į kv.m. Faktas, kad kuo daugiau spyruoklių, tuo geriau paskirstomas svoris ir garantuojamas puikus taškinis prisitaikymas. Visi kišeninių spyruoklių POCKET privalumai garantuoja ramesnį poilsį ir užtikrina didesnį komforto pojūtį.

 

Mūsų prekybos vietose kvalifikuoti konsultantai padės pasirinkti Jums tinkamą baldą.

Korpusinių baldų plokštės

Kas yra korpusiniai baldai? tai baldai, kurie susideda iš atskirų kietų dalių. Kitaip tariant, korpusiniai baldai – tai spintos, spintelės, stalai, suolai, komodos, lentynos.

Korpusiniai baldai namams parenkami vadovaujantis tik šeimininkų poreikiais ir skoniu. Įvairių stilių baldus galima realizuoti iš įvairių medžiagų, įvairių spalvų, skirtingų kainų. Kokie bus namai, spręsti tik Jums. Namų interjere svarbus grožis ir elegancija kartu su maksimaliu funkcionalumu ir formų bei spalvų harmonija, bei ilgaamžiškumas. Namų baldai turi būtinai patenkinti šeimininko skonį ir prisiderinti prie bendro interjero sprendimo. Kurdami baldus siekiame – sukurti namuose jaukumą, funkcionalumą bei nepakartojamą stilių.

Korpusinių baldų medžiagos

Korpusinius baldus gaminame iš įvairiausių medžiagų. Priklausomai nuo poreikių ir baldų panaudojimo, parenkamos medžiagos ir baldų stilius.

Dažniausiai korpusinių baldų gamybai naudojamos laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP). Priešingai vyraujančiai nuomonei LMDP ne sintetinė medžiaga. Ją sudaro presuotos natūralaus medžio drožlės, dekoruotas popierius. Tai yra ilgaamžiška ir nebrangi medžiaga, kuri pasižymi labai plačiu dekorų pasirinkimu.

Ši plokštė importuojama iš įvairių pasaulio šalių, todėl pasirinkimas labai didelis. UAB Mirivona baldų gamyboje naudoja žinomų firmų: THERMOPAL, EGGER, PFLEIDERER, Krono grupės „KRONOPOL“ laminuotas medžio drožlių plokštės.

 1. Kronopolio LMDP – Austrijos firmos linija Lenkijoje –  pasižymi geros kokybės ir prieinamos kainos santykiu. Tai plokstė su pakankamai turtinga spalvų gama.
 2. Pfleiderer  LMDP – Vokiškos gamyklos šaka Lenkijoje – pasiūlo įdomias spalvas bei madingas trend kolekcijas.
 3. Austriška LMDP – siūlo platų spalvų asortimentą
 4. Termopal įgaliotas atstovas prekiauti vokiška LMDP – pasiūlo  didelę blizgių plokščių gamą.

Taip pat virtuvės baldams gaminti naudojame medžio masyvo fasadus- buko, riešuto, ąžuolo, uosio, pušies ir t.t.

DAŽYTAS MDF – Atspariems vandeniui baldams dažniau naudojama dažyta medžio dulkių plokštė, kuri pasižymi padidintu tankiu ir yra apsaugota nuo drėgmės dažų sluoksniu . Vidutinio tankio medienos plaušų plokštės (MDF) – yra gaminama iš medžio pluošto ir rišančių medžiagų, veikiant jas aukšta temperatūra ir aukštu slėgiu. Šios plokštės pasižymi labai geru apdirbimu: nesudėtinga pagaminti įvairiausių formų detalių, išfrezuoti įvairiausias formas paviršiuje ir pan. Vidutinio tankio medžio plaušų plokščių (MDF) gamyba ir panaudojimas sparčiai auga. Daugiausia jos naudojamos, kai reikia dažytų, spalvotų paviršių. Jas galima frezuoti, lengviau ir patogiau dažyti. Jas taip pat galima laminuoti. Kadangi nebūtina klijuoti briaunų, paprastesnėmis technologijomis galima išgauti kreivų linijų paviršius – taip lengviau pagaminti plastiškesnių formų baldus. MDF plokštes reikia dažyti keliais sluoksniais ir itin atspariais dažais.

 

Visos mūsų gamybai naudojamos plokštės yra aukštos kokybės ir atitinka visus keliamus standartus.

PVC (BRIAUNOMS)

Korpusinių baldų gamyboje naudojamos tik plastikinis PVC (vokiškas). Fasadams naudojame visada 2 mm. storio, o korpusams 0,4 mm..

STALVIRŠIAI

 1. AUSTRIŠKI (EEGGER)
 2. VOKIŠKI (DUROPAL)
 3. VOKIŠKI (thermopal)

 

Virtuvės baldams naudojami tik vokiški arba austriški  4 ir 5 cm storio stalvišiai , o tai garantuoja jų patikimumą ir kokybę.

Stalviršiai yra pagaminti iš didelio tankio medžio drožlių plokštės, kuri yra padengta aukšto slėgio laminatu iš viršaus ir antideformaciniu popieriumi iš apačios. Stalviršio apačioje, laminato ir popieriaus sandūroje yra vandens sustabdymo griovelis, užpildytas vandeniui atsparių klijų mase. Todėl ant stalviršio išlietas vanduo ar kitoks skystis nepatenka į spintelės vidų, o tiesiog nulaša.

Šie stalviršiai – puiki alternatyva akriliniams, granitiniams ir akmens masės stalviršiams.

Naudinga žinoti:

 • Matinis stalviršio paviršius yra atsparesnis įbrėžimams, nei blizgus. Blizgus paviršius susidėvi ir po kurio laiko tampa neblizgus.
 • Grublėtas stalviršio paviršius yra atsparesnis įbrėžimams nei lygus.
 • Margas stalviršio atspalvis geriau “paslėps” įbrėžimus, jei tokių atsirastų, nei “lygesnio” atspalvio.

 

HPL

HPL –  tai dekoratyviniai DUROPAL/EGGER/THERMOPAL  aukšto slėgio laminatai naudojami baldų, statybos ir interjero dizaino projektuose. Dėl aukštos kokybės ir patikimumo idealiai tinka srityse, kuriose naudojamos medžiagos turi būti ypatingai atsparios smūgiams, šilumai bei drėgmei.  Dedamas ant sienos tarp stovimų ir pakabinamų virtuvės spintelių.

Korpusinių baldų furnitūra

UAB “Mirivona” naudoja aukštos kokybės furnitūrą bei vidaus aksesuarus, tiek spintų gamyboje tiek virtuvės baldų, biuro baldų bei kitų korpusinių baldų gamyboje, kurie suteikia dar didesnį praktiškumą Jūsų baldams, o Jums dar didesnį komfortą jais naudotis.

Furnitūros gamintojai: „Blum“ (Austrija), „Häfele“ (Vokietija) ir „FGV“ (Italija).

Visuomet rekomenduojame rinktis iš kokybiško metalo arba plastiko pagamintus tvirtinamuosius elementus, kaiščius, įvores ir kt. Visa mūsų naudojama furnitūra tvirta ir patvari.

Baldais su modernia furnitūra patogiau naudotis, traukiant stalčius ar lentynas, skleidžiamas kur kas tylesnis garsas, o mechanizmų judamosios dalys akivaizdžiai ilgesnį laiką atlaiko dideles apkrovas.

Kurdami individualaus projekto ar išskirtinius baldus, naudojame daug tiek įprastų, tiek nestandartinių laikiklių, sankabų, jungčių. Baldų priedai, detalės, dekoratyviniai elementai neretai atsiranda matomiausiose patalpos vietose, tad tokiai furnitūrai taikomi ne tik aukšti patikimumo, kokybės, bet ir estetikos reikalavimai.

Greta pagrindinės produkcijos siūlome ir papildomos įrangos, neatsiejamos nuo kokybiškų baldų, – įdėklų, džiovyklų, krepšių, dėžių šiukšlėms, biuro priedų, žaliuzių ir jų detalių. Projektuodami baldus, išskirtinį dėmesį skiriame apšvietimui, integruojamiems šviestuvams, LED šviestuvams kitoms elektros instaliacijos detalėms.

Baldų kainą gali labai reikšmingai pakoreguoti tai, kokios medžiagos ir furnitūra pasirenkama. Nuo to, kokią furnitūrą pasirinksite, baldų kaina gali svyruoti net iki 80 procentų!

 

FURNITŪRA

RANKENOS – ALIUMINIO RANKENOS PRADEDANT KLASIKINIO BAIGIANT MODERNAUS DIZAINO.

LANKŠTAI 

 1. LANKSTAI SU STABDŽIO SISTEMA – DURELES PRIEŠ UŽSIDARYMA PRISTABDO, KAS SUTEIKIA TYLAUS UŽSIDARYMO FUNKCIJĄ.
 2. HAFELE – VOKIEČIŲ GAMYBOS LANKSTAI PASIŽYMI GERA KOKYBE IR PAPRASTUMU.

 

STALČIŲ ŠONAI

 1. METABOX – sistema standartiniams ar aukštiems stalčiams su metaliniais šonais, kurie gali būti naudojami virtuvės, vonios ar ofiso balduose. 
 2.  TANDEMBOX  Lanksti aukščiausios kokybės TANDEMBOX stalčių programa standartiniams stalčiams, vidiniams stalčiams, stalčiams su aukštu fasadu ir aukštiems vidiniams stalčiams. Stalčiai su integruota švelnaus stabdymo sistema BLUMOTION užsidaro tyliai ir minkštai.

Privalumai virtuvės naudotojams:

 • Tobulas TANDEM bėgelių veikimas
 • Tylus ir švelnus užsidarymas BLUMOTION dėka
 • Dėl pilno ištraukimo matomas visas stalčiaus turinys
 • Ilgaamžiškumas

 

DURŲ PAKELIMO SISTEMOS

AVENTOS pakėlimo mechanizmai įtikins Jus paprastu naudojimu ir nepriekaištingu judėjimu: Su AVENTOS durelės lengvai atsidaro, gali būti užfiksuojamos bet kurioje norimoje padėtyje ir užsidaro švelniai ir tyliai adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka. Kiti AVENTOS privalumai: stabilumas, naujoviškas dizainas, patikimumas ir ilgaamžiškumas.

 


1) AVENTOS HF – pakėlimo mechanizmas dviguboms durelėms: Mechanizmas pakelia abu durelių fasadus

hf

AVENTOS HF skirtas dvigubiems, atsidarymo metu susilenkiantiems fasadams. Dvigubo fasado sistema ideali aukštesnėms spintelėms su dideliais fasadais. Atidarius rankenėlė visada išlieka patogiame pasiekti aukštyje. AVENTOS HF gali būti naudojamas ir spintelėse su dvigubomis nesimetriškomis (2 skirtingų aukščių) durelėmis.

Durelės lengvai atsidaro, gali būti užfiksuojamos bet kurioje norimoje padėtyje ir užsidaro švelniai ir tyliai adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.

Privalumai virtuvės naudotojams:

 • Lengva atidaryti
 • Fiksavimas bet kurioje padėtyje
 • Švelnus ir tylus užsidarymas adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.
 • Sudaro patogų priėjimą prie spintelės turinio
 • Ilgaamžiškumas

 


2) AVENTOS HL – vertikalaus pakėlimo mechanizmas: Fasadas pakyla vertikaliai aukštyn

hl

Su AVENTOS HL, fasadas vertikaliai pakyla ir išlieka lygiagretus spintelės plokštumai. Šis mechanizmas idealus tiems atvejams, kai virš spintelės yra dar spintelių.

Durelės lengvai pasikelia ir gali būti užfiksuotos bet kurioje norimoje padėtyje. Durelės užsidaro švelniai ir tyliai adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.

Privalumai virtuvės naudotojams:

 1. Lengva atidaryti
 2. Fiksavimas bet kurioje padėtyje
 3. Švelnus ir tylus užsidarymas adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.
 4. Sudaro patogų priėjimą prie spintelės turinio
 5. Ilgaamžiškumas
 6. Harmoningas dizainas

 


3) AVENTOS HK – atidarymo mechanizmas: Durelės lengvai atidaromos į viršų

 hk

Su AVENTOS HK, durelės lengvai atidaromos į viršų. Labai gerai tinka neaukštoms spintelėms, arba didelėms kelių segmentų spintelėms, taip pat virš šaldytuvo.

Durelės lengvai atsidaro, gali būti užfiksuojamos bet kurioje norimoje padėtyje ir užsidaro švelniai ir tyliai adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.

Privalumai virtuvės naudotojams:

 • Lengva atidaryti
 • Fiksavimas bet kurioje padėtyje
 • Švelnus ir tylus užsidarymas adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.
 • Sudaro patogų priėjimą prie spintelės turinio
 • Ilgaamžiškumas
 • Harmoningas dizainas

 


4) AVENTOS HK-S – mažas atidarymo į viršų mechanizmas

hk-s

Su AVENTOS HK-S turime pakėlimo mechanizmą ir mažoms durelėms, užimantį mažiau vietos, tačiau nepriekaištingai veikiantį.

Mažuosius pakėlimo mechanizmus taip pat lengva naudoti: Integruoto BLUMOTION dėka, AVENTOS HK-S lengvai atidaromas, ir užsidaro tyliai ir lengvai. Atidarytas dureles galite palikti bet kurioje pozicijoje, jos ten ir liks.

Privalumai virtuvės naudotojams

 • Lengva atidaryti
 • Fiksavimas bet kurioje padėtyje
 • Švelnus ir tylus užsidarymas adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.
 • Sudaro patogų priėjimą prie spintelės turinio
 • Ilgaamžiškumas
 • Harmoningas dizainas

 


Stumdomų durų sistemos  (INDECO)

Durų sistema  

Stumdomų durų gamyboje mes jau keturis metus sėkmingai naudojame stumdomų durų sistemą INDECO. Ši sistema pagaminta Lenkijoje ir yra viena iš populiariausių tarp mūsų pirkėjų todėl kad ši sistema turi optimaliausią kainos ir kokybės santykį.

 

PLIENINĖ INDECO sistema:

plieno-profiliai

Tai ekonominės klasės stumdomųjų durų sistema, paprasta ir patikima. Ji naudojama spintoms . Stumdomos durys turi fasadinę – gerają ir išvirkščiąją – blogają pusę, todėl kad durų ratukai yra matomi vienoje pusėje, todėl ši sistema pertvaroms netinka. Plieninė stumdomų durų sistema dažytais rėmeliais turi šią spalvų gama: sidabrinė, pilka ir medžio imitacija “vengė”.

 

ALIUMININĖ INDECO sistema

aliuminio-profiliai

Tai aukštos kokybės stumdomų durų sistema. Labai populiari tarp mūsų užsakovų, todėl kad ši sistema yra funkcionali, turi dideles galimybes stumdomų durų dekoravimui ir žemą kainą. Ji gerai tinka tiek spintų stumdomoms durims tiek pertvarų durims. Sistema pritaikyta, jungiamūjų profilių pagalba gaminti stumdomas duris jungiant užpildo medžiagas horizontaliai. Todėl galima gaminti stumdomas duris su skirtingais užpildais, jungiant skirtingas medžiagas. Abi durų pusės yra fasadinės – geros, todėl kad ratukai yra rėmo viduje ir nematomi. Spalvų gama: sidabrinė, šampano, auksinė, alyvinė, raudonmedis, obelis, riešutas.

MECHANIZMAI

Minkštų baldų transformacijos

Jūsų patogumui UAB “Mirivona” gamina minkštuosius baldus  su miegamaisiais mechanizmais. Mechanizmo veikimo principų yra įvairių, priklausomai nuo modelio ir vidinės baldo konstrukcijos sudėtingumo.

Pagal virsmo iš sėdimo į gulimą baldą principą, išskiriamos šios grupės:

Klik-klak– vienas populiariausių ir pigiausių mechanizmų, kuris leidžia išskleisti sofą atlikus minimaliai judesių – pakėlus sėdimąją dalį, verčiasi atlošas, išgirstame „klik“, nuleidžiame sėdimąją dalį išgirstame „Klak“ – sofa virsta lova. Didysis nepatogumas – šio tipo baldai turi būti atitraukti 15-20 cm nuo sienos, nes transformuojantis gali pažeisti sienos apdailą.  Sofos su šiuo mechanizmu, kaip taisyklė, turi patalynės dėžę.

klik klak

Mūsų modeliai su šiuo mechanizmu: Sara, Emilija, Emilija 3, Emilija 4, Emilija 5, Maxx

Išvažiuojantys mechanizmai pasižymi vienu principu – apatinė baldo dalis išvažiuoja sukurdama papildomą rėmą, ant kurio guli „užsiversti“ čiužinys arba užsidėti atlošo pagalvė.Sofos su šiuo mechanizmu patogios naudojimui, dažnai tarnauja kaip plati dvigulė lova.

isvaziuojamasis

Mūsų modeliai su šiuo mechanizmu: Boss, Ema.

Delfinas – mechanizmas, kuris naudojamas „kampuose“. Iš po baldo ištraukus papildomą sekciją, aukščiu ji susilygina su likusiu baldu ir visas kampas tarnauja kaip dviguba lova.

deifinas

Mūsų modeliai su šiuo mechanizmu: Kampas 1, Kampas 2, Kampas 3, Kampas 4, Kampas 5, Kampas 6.

Akordeonas – transformacija vyksta išlankstant čiužinį į priekį, kai atlošo dvigubas čiužinys tiesiog išsitiesia ir tampa gulimu paviršiumi. Šis mechanizmas patinka jaunimui. Baldo nereikia stumti nuo sienos. Dažniausiai yra ir patalynės dėžė.

akkordeonas

Mūsų modeliai su šiuo mechanizmu:Gabi, Gabi 4, Gabi 5

Automatinis pakėlimo mechanizmas Tik- tak (Pantografas)- leidžia išskelisti sofa atlikus minimaliai judesių, netraukiant baldo ant grindų.

Išskleisti tokią sofą labai lengva. Pirma, nuimame dekoratyvines pagalves.Tada reikia pakelti apatinę dalį aukštyn ir traukt link savęs. Kai sėdynės pajudės į priekį, mes ir toliau prilaikome ją  ir nuleidžiame ant grindų. Siekiant išlaikyti sėdynę, tikrai nereikia daug pastangų. Šiame etape, veikia sofos automatinis pakėlimo mechanizmas- mechanizmas “pantografas”, kurio pagalba sėdynė pakėliama ir sklandžiai nuleidžiama  ant grindų, tiksliai ten, kur reikia.Tada nuleidžiamas sofos atlošas į sėdynės vietą ir  plati lova paruošta miegui. Po sėdyne yra patalynės dėžė. Pačios sofos nereikia stumti nuo sienos, be to mechanizmas nebraižo grindų. Minkšti baldai su automatiniu pakėlimo mechanizmu Tik- tak (Pantografas) yra paprastai labai elegantiški ir modernus. Puikiai tinka vartotojams, kurie miegsta tiesias linijas ir modernumą savo interjere.

pantograf

Mūsų modeliai su šiuo mechanizmu: Greta 3, Greta 4

MINKŠTŲ BALDŲ SANDARA

Minkštų baldų sandara

Vienas iš svarbiausių dalykų, į kuri būtina atkreipti dėmesį perkant minkštuosius baldus – tai užpildas. Nuo užpildo priklauso ar  patogu būs sėdėti ir gulėti ant perkamos sofos.

UAB Mirivona minkštųjų baldų sėdimųjų dalių gamybai naudojame poroloną (elastinis putų poliuretanas), didelio elastingumo poroloną (HR), kūgines spyruokles BONELL ir kišenines spyruokles POCKET.

Porolonas (poliuretano putos) šiuo metu yra pagrindinė medžiaga, naudojama gaminant minkštus baldus ir čiužinius. Didelis porolono rūšių kiekis leidžia jų skirtingas savybes tiksliai pritaikyti pagal paskirtį. Minkštų baldų gamintojams poliuretano putos patinka dėl savo aukšto elastingumo, kuris padėda kūriant įvairių formų ir originalių modelių baldus, taipogi vertinamas porolono tvirtumas ir ilgaamžiškumas. Minkšti baldai su porolono užpildu su tinkama priežiūra tarnaus  mažiausiai 10-15 metų.

Atskirų rūšių porolono privalumai:

 • Maža liekamoji deformacija (suspaustas puikiai atsistato atgal);
 • Didelis santykinis pailgėjimas plėšiant (elastingumas);
 • Produkcija atitinka visus tarptautinius kokybės reikalavimus;
 • Ilgaamžiškumas;
 • Mažesnio tankio porolonas yra minkštesnis, jis naudojamas atlošų ir porankių detalių gamybai. –Aukštesnio tankio porolonas – sėdimai daliai, nes jis yra ilgaamžiškesnis, tvirtesnis; Netgi to paties tankio porolonas gaminamas skirtingų rūšių, t.y. skirtingo minkštumo. Kuo aukštesnis 3–4 porolono rūšies skaičius, tuo standesnė, mažesnio tamprumo žaliava Jūsų baldui;
 • Naujos dizaino galimybės;
 • Veikiamas šviesos porolonas keičia spalvą, tačiau nepraranda savo fizinių savybių;
 • Poroloną galima plauti vandenyje rankiniu būdu įprastomis skalbimo priemonėmis, išspaudus vandenį išdžiovinti kambario temperatūroje.

Tačiau neverta manyti, kad baldai, kurių pagrindinį užpildą sudaro poliuretano putos, tikrai bus labai minkšti. Visai ne. Vadinamasis “minkštas” užpildas gali būti labai tankus ir kuo tankesnis jis yra, tuo geriesni ir patvaresni yra baldai. Siekiant užtikrinti tinkamą kokybę ir ilgaamžiškumą baldų gamykloje “Mirivona” yra vartojamas gana tankus porolonas. Sėdimose dalyse naudojamas porolonas, kurio tankis yra ne mažesnis kaip 35 kg/m3.

Taip pat minkštų baldų gamyboje yra naudojamas didelio elastingumo (HR) poliuretanas. Paskutiniuoju metu tas elastinis porolonas tampa vis populiaresnis. Nuo standartinio jis skiriasi dideliu elastingumu ir suteikia ypatingą komfortą. Jei standartinio porolono elastingumas – 60%, tai HR – 75%. Šios medžiagos paviršius užtikrina optimalų šilumos ir drėgmės santykį. UAB “Mirivona” naudojamo elastinio porolono HR tankis – 38-41 kg/m³.

Tiems, kurie nori minkštesnės sėdynės bei nori išlaikyti tinkamą minkštų baldų kokybės santykį rekomenduojami spyruokliniai blokai. Įprastai baldai iš spyruoklių būna minkštesni ir tarnauja ilgiau, dėl to kad spyruoklės neleidžia sėdynėms deformuotis.

Mirivona baldams naudojame kūgines spyruokles BONELL ir kišenines spyruokles POCKET.

Bonell spyruoklių sistema yra labiausiai paplitusi ir žinoma klasikinė spyruoklių sistema. Spyruoklės yra tvirtai tarpusavyje surištos, čiužinys greitai reaguoja į miegančiojo padėties pasikeitimą ir prilaiko kūną ten, kur labiausiai reikia.

Kišeninės spyruoklės POCKET pagamintos iš tvirtos, storos, specialios sudėties vielos. Kiekviena spyruoklė yra įvilkta į atskirą tekstilinį maišelį, todėl veikia atskirai ir tyliai, nesukeldama jokio garso- priešingai, nei įprastos Bonell spyruoklės- liesdamos viena kitą dažnai sukelia nepageidaujamą girgždėsį. Antras POCKET kišeninių spyruoklų privalumas, jog jos individualiai reaguoja į spaudimą kitų spyruoklių atžvilgiu, dėl to šalia gulintis žmogus nejaučia judesio. Taip pat nuo klasikinių spyruoklių POCKET spyruoklės skiriasi skaičiumi į kv.m. Faktas, kad kuo daugiau spyruoklių, tuo geriau paskirstomas svoris ir garantuojamas puikus taškinis prisitaikymas. Visi kišeninių spyruoklių POCKET privalumai garantuoja ramesnį poilsį ir užtikrina didesnį komforto pojūtį.

 

Mūsų prekybos vietose kvalifikuoti konsultantai padės pasirinkti Jums tinkamą baldą.

KORPUSINIŲ BALDŲ PLOKŠTĖS

Korpusinių baldų plokštės

Kas yra korpusiniai baldai? tai baldai, kurie susideda iš atskirų kietų dalių. Kitaip tariant, korpusiniai baldai – tai spintos, spintelės, stalai, suolai, komodos, lentynos.

Korpusiniai baldai namams parenkami vadovaujantis tik šeimininkų poreikiais ir skoniu. Įvairių stilių baldus galima realizuoti iš įvairių medžiagų, įvairių spalvų, skirtingų kainų. Kokie bus namai, spręsti tik Jums. Namų interjere svarbus grožis ir elegancija kartu su maksimaliu funkcionalumu ir formų bei spalvų harmonija, bei ilgaamžiškumas. Namų baldai turi būtinai patenkinti šeimininko skonį ir prisiderinti prie bendro interjero sprendimo. Kurdami baldus siekiame – sukurti namuose jaukumą, funkcionalumą bei nepakartojamą stilių.

Korpusinių baldų medžiagos

Korpusinius baldus gaminame iš įvairiausių medžiagų. Priklausomai nuo poreikių ir baldų panaudojimo, parenkamos medžiagos ir baldų stilius.

Dažniausiai korpusinių baldų gamybai naudojamos laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP). Priešingai vyraujančiai nuomonei LMDP ne sintetinė medžiaga. Ją sudaro presuotos natūralaus medžio drožlės, dekoruotas popierius. Tai yra ilgaamžiška ir nebrangi medžiaga, kuri pasižymi labai plačiu dekorų pasirinkimu.

Ši plokštė importuojama iš įvairių pasaulio šalių, todėl pasirinkimas labai didelis. UAB Mirivona baldų gamyboje naudoja žinomų firmų: THERMOPAL, EGGER, PFLEIDERER, Krono grupės „KRONOPOL“ laminuotas medžio drožlių plokštės.

 1. Kronopolio LMDP – Austrijos firmos linija Lenkijoje –  pasižymi geros kokybės ir prieinamos kainos santykiu. Tai plokstė su pakankamai turtinga spalvų gama.
 2. Pfleiderer  LMDP – Vokiškos gamyklos šaka Lenkijoje – pasiūlo įdomias spalvas bei madingas trend kolekcijas.
 3. Austriška LMDP – siūlo platų spalvų asortimentą
 4. Termopal įgaliotas atstovas prekiauti vokiška LMDP – pasiūlo  didelę blizgių plokščių gamą.

Taip pat virtuvės baldams gaminti naudojame medžio masyvo fasadus- buko, riešuto, ąžuolo, uosio, pušies ir t.t.

DAŽYTAS MDF – Atspariems vandeniui baldams dažniau naudojama dažyta medžio dulkių plokštė, kuri pasižymi padidintu tankiu ir yra apsaugota nuo drėgmės dažų sluoksniu . Vidutinio tankio medienos plaušų plokštės (MDF) – yra gaminama iš medžio pluošto ir rišančių medžiagų, veikiant jas aukšta temperatūra ir aukštu slėgiu. Šios plokštės pasižymi labai geru apdirbimu: nesudėtinga pagaminti įvairiausių formų detalių, išfrezuoti įvairiausias formas paviršiuje ir pan. Vidutinio tankio medžio plaušų plokščių (MDF) gamyba ir panaudojimas sparčiai auga. Daugiausia jos naudojamos, kai reikia dažytų, spalvotų paviršių. Jas galima frezuoti, lengviau ir patogiau dažyti. Jas taip pat galima laminuoti. Kadangi nebūtina klijuoti briaunų, paprastesnėmis technologijomis galima išgauti kreivų linijų paviršius – taip lengviau pagaminti plastiškesnių formų baldus. MDF plokštes reikia dažyti keliais sluoksniais ir itin atspariais dažais.

 

Visos mūsų gamybai naudojamos plokštės yra aukštos kokybės ir atitinka visus keliamus standartus.

PVC (BRIAUNOMS)

Korpusinių baldų gamyboje naudojamos tik plastikinis PVC (vokiškas). Fasadams naudojame visada 2 mm. storio, o korpusams 0,4 mm..

STALVIRŠIAI

 1. AUSTRIŠKI (EEGGER)
 2. VOKIŠKI (DUROPAL)
 3. VOKIŠKI (thermopal)

 

Virtuvės baldams naudojami tik vokiški arba austriški  4 ir 5 cm storio stalvišiai , o tai garantuoja jų patikimumą ir kokybę.

Stalviršiai yra pagaminti iš didelio tankio medžio drožlių plokštės, kuri yra padengta aukšto slėgio laminatu iš viršaus ir antideformaciniu popieriumi iš apačios. Stalviršio apačioje, laminato ir popieriaus sandūroje yra vandens sustabdymo griovelis, užpildytas vandeniui atsparių klijų mase. Todėl ant stalviršio išlietas vanduo ar kitoks skystis nepatenka į spintelės vidų, o tiesiog nulaša.

Šie stalviršiai – puiki alternatyva akriliniams, granitiniams ir akmens masės stalviršiams.

Naudinga žinoti:

 • Matinis stalviršio paviršius yra atsparesnis įbrėžimams, nei blizgus. Blizgus paviršius susidėvi ir po kurio laiko tampa neblizgus.
 • Grublėtas stalviršio paviršius yra atsparesnis įbrėžimams nei lygus.
 • Margas stalviršio atspalvis geriau “paslėps” įbrėžimus, jei tokių atsirastų, nei “lygesnio” atspalvio.

 

HPL

HPL –  tai dekoratyviniai DUROPAL/EGGER/THERMOPAL  aukšto slėgio laminatai naudojami baldų, statybos ir interjero dizaino projektuose. Dėl aukštos kokybės ir patikimumo idealiai tinka srityse, kuriose naudojamos medžiagos turi būti ypatingai atsparios smūgiams, šilumai bei drėgmei.  Dedamas ant sienos tarp stovimų ir pakabinamų virtuvės spintelių.

KORPUSINIŲ BALDŲ FURNITŪRA

Korpusinių baldų furnitūra

UAB “Mirivona” naudoja aukštos kokybės furnitūrą bei vidaus aksesuarus, tiek spintų gamyboje tiek virtuvės baldų, biuro baldų bei kitų korpusinių baldų gamyboje, kurie suteikia dar didesnį praktiškumą Jūsų baldams, o Jums dar didesnį komfortą jais naudotis.

Furnitūros gamintojai: „Blum“ (Austrija), „Häfele“ (Vokietija) ir „FGV“ (Italija).

Visuomet rekomenduojame rinktis iš kokybiško metalo arba plastiko pagamintus tvirtinamuosius elementus, kaiščius, įvores ir kt. Visa mūsų naudojama furnitūra tvirta ir patvari.

Baldais su modernia furnitūra patogiau naudotis, traukiant stalčius ar lentynas, skleidžiamas kur kas tylesnis garsas, o mechanizmų judamosios dalys akivaizdžiai ilgesnį laiką atlaiko dideles apkrovas.

Kurdami individualaus projekto ar išskirtinius baldus, naudojame daug tiek įprastų, tiek nestandartinių laikiklių, sankabų, jungčių. Baldų priedai, detalės, dekoratyviniai elementai neretai atsiranda matomiausiose patalpos vietose, tad tokiai furnitūrai taikomi ne tik aukšti patikimumo, kokybės, bet ir estetikos reikalavimai.

Greta pagrindinės produkcijos siūlome ir papildomos įrangos, neatsiejamos nuo kokybiškų baldų, – įdėklų, džiovyklų, krepšių, dėžių šiukšlėms, biuro priedų, žaliuzių ir jų detalių. Projektuodami baldus, išskirtinį dėmesį skiriame apšvietimui, integruojamiems šviestuvams, LED šviestuvams kitoms elektros instaliacijos detalėms.

Baldų kainą gali labai reikšmingai pakoreguoti tai, kokios medžiagos ir furnitūra pasirenkama. Nuo to, kokią furnitūrą pasirinksite, baldų kaina gali svyruoti net iki 80 procentų!

 

FURNITŪRA

RANKENOS – ALIUMINIO RANKENOS PRADEDANT KLASIKINIO BAIGIANT MODERNAUS DIZAINO.

LANKŠTAI 

 1. LANKSTAI SU STABDŽIO SISTEMA – DURELES PRIEŠ UŽSIDARYMA PRISTABDO, KAS SUTEIKIA TYLAUS UŽSIDARYMO FUNKCIJĄ.
 2. HAFELE – VOKIEČIŲ GAMYBOS LANKSTAI PASIŽYMI GERA KOKYBE IR PAPRASTUMU.

 

STALČIŲ ŠONAI

 1. METABOX – sistema standartiniams ar aukštiems stalčiams su metaliniais šonais, kurie gali būti naudojami virtuvės, vonios ar ofiso balduose. 
 2.  TANDEMBOX  Lanksti aukščiausios kokybės TANDEMBOX stalčių programa standartiniams stalčiams, vidiniams stalčiams, stalčiams su aukštu fasadu ir aukštiems vidiniams stalčiams. Stalčiai su integruota švelnaus stabdymo sistema BLUMOTION užsidaro tyliai ir minkštai.

Privalumai virtuvės naudotojams:

 • Tobulas TANDEM bėgelių veikimas
 • Tylus ir švelnus užsidarymas BLUMOTION dėka
 • Dėl pilno ištraukimo matomas visas stalčiaus turinys
 • Ilgaamžiškumas

 

DURŲ PAKELIMO SISTEMOS

AVENTOS pakėlimo mechanizmai įtikins Jus paprastu naudojimu ir nepriekaištingu judėjimu: Su AVENTOS durelės lengvai atsidaro, gali būti užfiksuojamos bet kurioje norimoje padėtyje ir užsidaro švelniai ir tyliai adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka. Kiti AVENTOS privalumai: stabilumas, naujoviškas dizainas, patikimumas ir ilgaamžiškumas.

 


1) AVENTOS HF – pakėlimo mechanizmas dviguboms durelėms: Mechanizmas pakelia abu durelių fasadus

hf

AVENTOS HF skirtas dvigubiems, atsidarymo metu susilenkiantiems fasadams. Dvigubo fasado sistema ideali aukštesnėms spintelėms su dideliais fasadais. Atidarius rankenėlė visada išlieka patogiame pasiekti aukštyje. AVENTOS HF gali būti naudojamas ir spintelėse su dvigubomis nesimetriškomis (2 skirtingų aukščių) durelėmis.

Durelės lengvai atsidaro, gali būti užfiksuojamos bet kurioje norimoje padėtyje ir užsidaro švelniai ir tyliai adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.

Privalumai virtuvės naudotojams:

 • Lengva atidaryti
 • Fiksavimas bet kurioje padėtyje
 • Švelnus ir tylus užsidarymas adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.
 • Sudaro patogų priėjimą prie spintelės turinio
 • Ilgaamžiškumas

 


2) AVENTOS HL – vertikalaus pakėlimo mechanizmas: Fasadas pakyla vertikaliai aukštyn

hl

Su AVENTOS HL, fasadas vertikaliai pakyla ir išlieka lygiagretus spintelės plokštumai. Šis mechanizmas idealus tiems atvejams, kai virš spintelės yra dar spintelių.

Durelės lengvai pasikelia ir gali būti užfiksuotos bet kurioje norimoje padėtyje. Durelės užsidaro švelniai ir tyliai adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.

Privalumai virtuvės naudotojams:

 1. Lengva atidaryti
 2. Fiksavimas bet kurioje padėtyje
 3. Švelnus ir tylus užsidarymas adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.
 4. Sudaro patogų priėjimą prie spintelės turinio
 5. Ilgaamžiškumas
 6. Harmoningas dizainas

 


3) AVENTOS HK – atidarymo mechanizmas: Durelės lengvai atidaromos į viršų

 hk

Su AVENTOS HK, durelės lengvai atidaromos į viršų. Labai gerai tinka neaukštoms spintelėms, arba didelėms kelių segmentų spintelėms, taip pat virš šaldytuvo.

Durelės lengvai atsidaro, gali būti užfiksuojamos bet kurioje norimoje padėtyje ir užsidaro švelniai ir tyliai adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.

Privalumai virtuvės naudotojams:

 • Lengva atidaryti
 • Fiksavimas bet kurioje padėtyje
 • Švelnus ir tylus užsidarymas adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.
 • Sudaro patogų priėjimą prie spintelės turinio
 • Ilgaamžiškumas
 • Harmoningas dizainas

 


4) AVENTOS HK-S – mažas atidarymo į viršų mechanizmas

hk-s

Su AVENTOS HK-S turime pakėlimo mechanizmą ir mažoms durelėms, užimantį mažiau vietos, tačiau nepriekaištingai veikiantį.

Mažuosius pakėlimo mechanizmus taip pat lengva naudoti: Integruoto BLUMOTION dėka, AVENTOS HK-S lengvai atidaromas, ir užsidaro tyliai ir lengvai. Atidarytas dureles galite palikti bet kurioje pozicijoje, jos ten ir liks.

Privalumai virtuvės naudotojams

 • Lengva atidaryti
 • Fiksavimas bet kurioje padėtyje
 • Švelnus ir tylus užsidarymas adaptyvios stabdymo sistemos BLUMOTION dėka.
 • Sudaro patogų priėjimą prie spintelės turinio
 • Ilgaamžiškumas
 • Harmoningas dizainas

 


Stumdomų durų sistemos  (INDECO)

Durų sistema  

Stumdomų durų gamyboje mes jau keturis metus sėkmingai naudojame stumdomų durų sistemą INDECO. Ši sistema pagaminta Lenkijoje ir yra viena iš populiariausių tarp mūsų pirkėjų todėl kad ši sistema turi optimaliausią kainos ir kokybės santykį.

 

PLIENINĖ INDECO sistema:

plieno-profiliai

Tai ekonominės klasės stumdomųjų durų sistema, paprasta ir patikima. Ji naudojama spintoms . Stumdomos durys turi fasadinę – gerają ir išvirkščiąją – blogają pusę, todėl kad durų ratukai yra matomi vienoje pusėje, todėl ši sistema pertvaroms netinka. Plieninė stumdomų durų sistema dažytais rėmeliais turi šią spalvų gama: sidabrinė, pilka ir medžio imitacija “vengė”.

 

ALIUMININĖ INDECO sistema

aliuminio-profiliai

Tai aukštos kokybės stumdomų durų sistema. Labai populiari tarp mūsų užsakovų, todėl kad ši sistema yra funkcionali, turi dideles galimybes stumdomų durų dekoravimui ir žemą kainą. Ji gerai tinka tiek spintų stumdomoms durims tiek pertvarų durims. Sistema pritaikyta, jungiamūjų profilių pagalba gaminti stumdomas duris jungiant užpildo medžiagas horizontaliai. Todėl galima gaminti stumdomas duris su skirtingais užpildais, jungiant skirtingas medžiagas. Abi durų pusės yra fasadinės – geros, todėl kad ratukai yra rėmo viduje ir nematomi. Spalvų gama: sidabrinė, šampano, auksinė, alyvinė, raudonmedis, obelis, riešutas.