Korpusinių baldų eksploatavimo ir priežiūros taisyklės

Įsigyjant baldus verta susipažinti, kaip teisingai juos naudoti ir prižiūrėti. Juk tokių baldų eksploatacijos laikas yra apie 15 metų, nors saugant jie gali tarnauti ir kur kas ilgiau. Pastaruoju metu didelis dėmesys skiriamas ne tik virtuvės bei kitų korpusinių baldų dizainui, bet ir patogumui, komfortui bei ilgaamžiškumui. Visa tai leidžia įgyvendinti baldų pramonės naujovės. Laikydamiesi keleto paprastų ir praktiškų patarimų, visada galėsite išsaugoti puikią visų komplekto elementų būklę. Laikas, kuriam bėgant korpusiniai baldai išlieka gražus ir tinkamas naudoti, reikšmingai priklauso nuo eksploatacijos sąlygų.

Baldai turi būti statomi sausose, vėdinamose patalpose (aplinkos temperatūra: nuo 5 iki 35°C, santykinis oro drėgnumas: 30 ÷ 75%) Rekomenduojama patalpų, kuriose stovi baldai, santykinė oro drėgmė yra 60 – 70%. Pasistenkite, kad jūsų baldų ilgą laiką neveiktų ypatingai sausos arba drėgnos laikymo sąlygos, kad jos periodiškai nesikeistų. Bėgant laikui, tokie aplinkos faktoriai gali pakenkti baldų arba jų detalių vientisumui. Tačiau jeigu sąlygos yra nepalankios, rekomenduojama dažnai vėdinti patalpą ir esant galimybėms naudotis oro drėkintuvais arba džiovintuvais, kad būtų išlaikyta normali santykinė oro drėgmė.

Baldai neturi būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių

Kaip taisyklingai naudoti?

  • Korpusinius baldus (spintas, stelažus, prieškambario, virtuvės baldus, stalus ir kt.) naudokite tik pagal paskirtį.
  • Visus sunkius daiktus spintos viduje sukraukite taip, kad svoris būtų tolygiai pasiskirstęs po visą plotą ir būtų išlaikyta pusiausvyra.
  • Daiktus lentynose dėliokite tokiu principu: sunkiausius – arčiau kraštų (atramų), lengvesnius – centre.
  • Aukštuose balduose (sekcijose, indaujose) stenkitės sunkiausius daiktus sudėlioti apatinėse lentynose ar spintelėse, o viršuje išdėliokite lengvesnius – taip baldai bus stabilesni.
  • Atkreipkite dėmesį, kad virtuvės baldai, esantys netoli viryklės, yra veikiami didesnės temperatūros. Taigi norėdami, kad jie ilgiau išliktų nepriekaištingos kokybės, būtinai atskirkite baldą nuo viryklės šilumai nepralaidžia medžiaga. Jei jūsų viryklė – integruota, jos izoliuoti nereikia, tuo jau pasirūpino gamintojai.

Baldus reikia saugoti nuo:

  • Tiesioginių saulės spindulių. Užtikrinkite tokias sąlygas, kad baldų neveiktų tiesioginiai saulės spinduliai. Ilgą laiką šviesai tiesiogiai krintant ant tam tikrų detalių, gali susilpnėti jų chromatinės charakteristikos palyginus su kitomis detalėmis, kurias mažiau veikė šviesa. Keičiant ir/arba papildant kai kuriuos baldų elementus skirtingu laikotarpiu, detalių spalva gali skirtis. Šis spalvos skirtumas, kuris po kurio laiko pasidarys ne toks ryškus, nėra blogos kokybės baldų požymis.
  • Tiesioginio garų poveikio baldų paviršiams
  • Drėgmės. Stenkitės, kad ant korpusinių baldų paviršiaus nesikauptų drėgmė – gali išbrinkti medinės detalės ir atsiklijuoti plastikas.
  • Mechaninio poveikio: vengti smūgių, nebraižyti paviršių aštriais daiktais, pvz., negalima pjaustyti maisto produktų tiesiogiai ant stalviršio paviršiaus Smulkindami produktus, visuomet naudokite pjaustymo lentelę – tokiu būdu nepažeisite stalviršio vientisumo. Nenaudokite per didelės jėgos atidarydami – uždarydami paslankias baldų detales.
  • Skysčių poveikio: sudrėkintus paviršius būtina nedelsiant nusausinti. Stenkitės, kad baldų paviršius visada būtų sausas.
  • Staigių temperatūros pokyčių. Didelę reikšmę turi karštis arba šaltis. Be to, staigūs temperatūros pokyčiai gali stipriai pažeisti baldus arba jų dalis. Baldai neturėtų stovėti arčiau nei 1m iki šilumos šaltinio. Rekomenduojama laikymo arba eksploatacijos temperatūra yra nuo +10 iki +25°C
  • Aukštos temperatūros, pvz., nestatyti įkaitusių indų tiesiogiai ant stalviršio paviršiaus. Pasistenkite, kad ant baldų nepapultų karštų daiktų (lygintuvų, puodų su verdančiu vandeniu ir t.t.) arba jų ilgą laiką neveiktų šilumos efektą sukelianti spinduliuotė (galingų lempų šviesa, neekranuotos mikrobangos ir t.t.).
  • Atviros ugnies

Priežiūra

  • Dureles, korpusus, stalviršius valyti baldų priežiūrai skirtomis, neturinčiomis kietų dalelių, valymo priemonėmis
  • Lengvai pašalinamas dėmes valyti švaria, sudrėkinta vandenyje šluoste. Sudrėkintą paviršių kruopščiai nuvalyti švariu, sausu audiniu
  • Stiklinių paviršių priežiūrai naudoti tik specialias, neturinčias kietų dalelių, valymo priemones
  • Metalinius paviršius valyti specialiomis valymo priemonėmis, neturinčiomis kietų dalelių ir balinimo savybių. Nuvalius buitinės chemijos valymo priemonėmis, paviršių nuvalyti švariu, sudrėkintu vandenyje audiniu bei nušluostyti sausu audiniu

Jeigu nešvarumus sunku nuvalyti, rekomenduojama naudoti specialius valiklius, kurių asortimentas šiais laikais yra pakankamai platus. Valikliai ne tik valo, bet gali ir poliruoti, saugoti, konservuoti, aromatizuoti ir turėti kitų naudingų savybių. Tokiu atveju būtina laikytis gamintojo instrukcijų, kaip ir kokioms sritims (paviršiams ar medžiagoms) naudoti šiuos valiklius. Jeigu neturite specialių valymo priemonių, galite naudoti silpną neutralaus ploviklio tirpalą (pavyzdžiui, 2% ploviklio ir 98% vandens). Baigiant tvarkytis būtina išdžiovinti visas korpusinių baldų detales, kurias valėte drėgnu būdu. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į vidines ir mažai vėdinamas detales, kraštus ir sujungimus. Prisiminkite, jog valymui negalima naudoti tokių audinių, kempinių arba pirštinių, kurios suvilgytos priemonėmis, galinčiomis pažeisti valomą paviršių.

Ypatingai saugokite, kad ant korpusinių baldų nepatektų agresyvių skysčių (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t.t.). Šie junginiai yra chemiškai aktyvūs ir reakcija jūsų turtui gali turėti neigiamų padarinių. Be to, reikėtų prisiminti, jog kai kuriuose specifiniuose plovimo (valymo) mišiniuose gali būti didelė chemiškai agresyvių ir/arba abrazyvinių medžiagų koncentracija. Tokiomis priemonėmis virtuvės baldų valyti negalima.

Maksimalūs apkrovimai

  • Pastatomos spintelės stalčius su dvigubomis sienelėmis – 30kg., didysis 1000mm pločio stalčius– 50 kg.
  • Pastatomos spintelės stalčius su viengubomis sienelėmis – 30kg.
  • Ištraukiamas chromuotas krepšys – 30kg.
  • Aukšta virtuvės spinta su chromuotais krepšiais – 100kg.
  • Ištraukiamas daugiafunkcinis modulis – 50kg.
  • Pakabinama spintelė – 50kg.
  • Virtuvės stalas – 100kg.
  • Virtuvės ir baro kėdė – 120kg.

Remiantis pirkimo pardavimo sutarties 5.5. punktu pirkėjas pasirašydamas sutartį savo parašų patvirtina, kad su korpusinų baldų eksploatacijos taisyklėmis yra susipažinęs (usi) asmeniškai, jas perskaitė, suprato ir sutinka su jomis bei baldų eksploatacijos taisyklių vieną egzempliorių gavo asmeniškai.

Jei laikysitės šių paprastų taisyklių, korpusiniai baldai daug metų puoš Jūsų namus!

Minkštų baldų eksploatacijos taisyklės

  1. Baldus naudokite pagal paskirtį. Ant baldų negalima šokinėti, laipioti, nenaudokite pasilipimui, nesėdėkite ant porankių. Nestatykite ant baldo karštų, sunkių ar aštrių daiktų.
  2. Baldus naudokite sausose, uždaruose ir apsaugotose nuo kenksmingų atmosferos sąlygų poveikio patalpose. Baldų, ypač su natūraliomis dangomis, nepatartina statyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes paviršius gali pakeisti savo spalvą. Rekomenduojama kambario aplinka: 45-55 % santykinio drėgnumo ir 15-25°C temperatūra
  3. Saugokite baldus nuo skysčių (sulčių, kavos, vandens ir t.t), cheminių medžiagų poveikio.Per didelis patalpų drėgnumas gali pažeisti minkštųjų baldų medines bei metalines dalis, mechanizmus.
  4. Baldus patartina statyti apie 30cm toliau nuo radiatorių, šildytuvų ir oro kondicionierių.
  5. Perstatinėdami baldus į kitą vietą jų nestumdykite, o perneškite.Statykite baldus tik ant lygių grindų, siekiant išvengti nepageidaujamų pasekmių, tokių, kaip, konstrukcijos išsikraipymai, girgždėjimai.
  6. Jei yra integruotas miegamas mechanizmas, netraukite mechanizmo tik vienoje pusėje- visada traukite ties centru . Nenaudokite staigių, stiprių judėsių. Ištraukite ir sustumkite baldo miegamos dalies mechanizmą jo nesukreipdami (priešingu atveju, mechanizmo riedamos dalys gali iškristi iš kreipiančiųjų dalių arba persiversti lankstas). Nepatartina, kad maži vaikai be suaugusiųjų priežiūros trauktų miegamąjį mechanizmą.
  7. Per pirmuosius tris eksploatacijos mėnesius dėl natūralaus sofos stabilizavimosi proceso ( naudojant minkštąjį baldą vyksta porolono minkštėjimas, gali atsirasti skirtingas sofos dalių kietumo lygis, medžiagos tempimasis) ant sofos apmušalo gali susiformuoti nedidelės raukšlės. Šios raukšlės yra visiškai normalus dalykas ir priklauso nuo gobeleno ar odos stabilizavimosi per pirmuosius tris naudojimo mėnesius.
  8. Baldus reikia reguliariai siurbti ir vėdinti.
  9. Nenaudokite agresyvias – rūgštines, didelį chloro kiekį ir pan. turinčias priemones, taip pat valymo priemones, į kurias įeina stiprūs chemikalai arba naftos produktų turintys skiedikliai, t.y. acetonas, skiediklis, spiritas, dalintojas ir kt. Labai atsargiai arti baldų naudokite klijus; Niekada nepilkite valiklio tiesiai ant audinio!
  10. Natūralios odos baldus valykite tik su specialiais valikliais, skirtais valyti natūralią odą. Dirbtinė oda valoma švariu, minkštu, vandenyje sudrėkintu audinio gabalėliu.
  11. Visada stenkitės dėmes išvalyti iš karto, kai tik jas pastebite. Tam, kad nusausintumėte dėmę, naudokite popierinius rankšluosčius arba drėgmę sugeriantį audinį. Stenkitės stipriai netrinti, nes galite pažeisti baldinį audinį. Jei reikia, galite panaudoti nestiprios koncentracijos valymo priemones.
  12. Periodiškai patepkite lankstus, mechanizmų ratukus, kreipiančiąsias dalis, metalinius sujungimus ir kt.
  13. Saugokite baldus nuo naminių gyvūnų. Jų nagai gali įbrėžti odą, audinį, medienos detales.
  14. Remiantis pirkimo pardavimo sutarties 1.14 punktu pirkėjas pasirašydamas sutartį savo parašų patvirtina, kad su minkštų baldų eksploatacijos taisykles yra susipažinęs (usi) asmeniškai, jas perskaitė, suprato ir sutinka su jomis bei baldų eksploatacijos taisyklių vieną egzempliorių gavo asmeniškai.

Rūpinkites savo baldais, kad jie tarnautų ilgiau.

Baldų audiniai ir jų priežiūra

 UAB “Mirivona” salonuose klientams suteikta galimybė išsirinkti patikusio rašto ar spalvos gobelenus, derinti juos su dirbtine oda. Gobelenai atitinka aukščiausios kokybės standartus, stebina audinių bei spalvų įvairove. Siūlome rinktis iš plataus audinių bei dirbtinės odos asortimento, kurį nuolat papildome naujomis kolekcijomis.

Kelios rekomendacijos kaip teisingai pasirinkti audinį minkštiems baldams

Minkšto baldo apmušalai – viena brangiausių baldą sudarančių medžiagų. Labai svarbu , kad tai būtų baldams skirtas audinys. Renkantis baldų apmušalus, būtina įvertinti :

1)      Audinio dizainą – ar šis dera prie pasirinkto baldo stiliaus bei namų interjero.

2)      Ilgaamžiškumo- natūralumo- priežiūros santykį. Rekomenduojame išsinagrinėti techninius audinio parametrus bei audinio sudėtį (kuo natūralesnis audinys, tuo jis brangesnis, sunkiau prižiūrimas, dažnai net ir žemesnių techninių parametrų. Išsiaiškinkite, ar šeimos nariai nėra jautrūs audinį sudarančioms medžiagoms.

Pažiūrėkite koks yra Martindeilo skaičius (matuojamas ciklais arba apsukomis ir nusako audinio atsparumą dilimui). Kuo didesnis skaičius – tuo audinys yra atsparesnis. Jei skaičius žemesnis už 12.000 – prieš Jus prastas gobelenas. Viešose vietose tarnaujantys baldai turi turėti ne mažiau kaip 25.000 ciklų.

3)     Spalvas. Minkštų baldų, kuriuos naudosite intensyviai, be to jei turite naminių gyvūnų ar būrį išdykusių vaikų – gobeleną geriau pasirinkti tamsesnių spalvų. Jei baldą naudosite retai, pvz svečių kambaryje, audinys gali būti šviesių spalvų. Miegamojo sofos audinys turi būti natūralaus pluošto, austinis, tankesnio pynimo, kad neišsigulėtų.

4) Namų augintinių elgesio pasėkmes. Apmušalų su austine tekstūra nerekomenduojama rinktis laikantiems šunis ir kates. Šio tipo audiniai labai lengvai išsipašo. Renkantis apmušalą, siūloma atsižvelgti į gyvūnų plaukų valymo patogumą.

Remdamiesi klientų poreikiais, baldų ir namų teikstilės tendencijomis, mados tendencijų analizėmis, plečiame ir papildome baldų audinių kolekcijas. Naujomis kolekcijomis asortimentą pildome kelis kartus per metus. Klientams siūlome įvairaus dizaino audinius, pristatome vienspalvius bei daugiaspalvius derinius, kurie patenkins net išrankaiusių klientų poreikius.

Savo klientams siūlome rinktis iš šių gobelenų rūšių kolekcijų:

  • Nailonionio aksomo/floko
  • Žakardo/šenilio
  • Dirbtinės eko odos
  • Struktūrinės eko odos

Nailoninis aksomas / Flokas

Flokas – ilgus amžius gyvuojančių tradicijų palikimas. Juk pirmą kartą audiniai, pagaminti nenaudojant audimo staklių, buvo paminėti apie I a. prieš mūsų erą. Menas klijuoti smulkiai sukarpytus pluošto gabalėlius (jie ir vadinami floku) prie tankaus tekstilinio pagrindo atsirado Kinijoje ir tik vėlyvaisiais viduramžiais paplito Europoje. Tais laikais, kuriant floko audinius, plaušeliai buvo mirkomi į smalos klijus. Mūsų dienomis flokas gaminamas užpučiant mikroplaušelius ant klijų sluoksnio elektrostatiniame lauke. Iš anksto išaustas pagrindas juda staklėmis; tuo metu jis padengiamas plonu klijų sluoksniu. Iš po staklėmis įtaisyto bunkerio tiekiamos pluošto dalelės vienodai pasiskirsto ant pagrindo. Ties pačiu pagrindu sukuriamas pastovus elektrostatinis laukas, ir dėl to plaušeliai atsistoja vertikaliai greta vienas kito.

Nailoninį aksomas tapo aukštesnio lygio floko pramonės produktu. Kuo gi nailoninis aksomas skiriasi nuo tradicinio floko? „Microfibres“ gamyboje naudoja unikalias technologijas ir papildomus apdorojimo būdus: termospaudimą, spaudimą oru, lygųjį dažymą ir kt. Tokiu būdu išgaunami įvairūs audiniai, turintys puikias eksploatacines savybes ir unikalūs savo struktūra bei išvaizda. Šiuo metu „Microfibres“ – technologinio proveržio ir aukščiausios kokybės ženklas. Įmonės gamybos apimtis kasmet viršija 50 milijonų metrų. „Microfibres“ baldų apmušalai priklauso atspariausioms ir patvariausioms  pasaulyje medžiagoms, atitinka visus baldų teikstilei taikomus ES standartus, sertifikuoti ISO 9001:2000, “Oeko-Tex 100” sertifikatais.

„Microfibres“ naudoja unikalius įrengimus, technologijas ir technines žinias, iš kurių svarbiausios – klijų gamyba. Išdžiūvę šie stebuklingi klijai sudaro porėtą elastingą struktūrą, kuri leidžia audiniui “kvėpuoti”, tačiau plaušeliai pritvirtinami taip stipriai, kad audinį galima skalbti. Jam būdingas didelis Martindale rodiklis – iki 100 000 ciklų.

Žakardas / Šenilis

Žakardinis audinys pavadinimą gavo nuo Džozefo Mari Žakardo, kuris 1801 m. sukūrė audimo stakles, leidusias mechanizuoti sudėtingo audinio pynimo metodą, pavardės. Sudėtingas raštas ir stambus raportas (vertikalus ir horizontalus piešinio pasikartojimas) išgaunamas perpinant pagrindo (išilgines) ir ataudų (skersines) gijas iš anksto apibrėžta tvarka, kuri įrašoma į staklių atmintį. Pagrindiniai žakardinių staklių principai išliko iš esmės nepakitę, išskyrus darbo greičio padidinimą pritaikius kompiuterines technologijas.

Jeigu žakardiame audinyje naudojamas šenilinis siūlas, audinys vadinamas žakardiniu šeniliu Paprastai šenilinis siūlas įpinamas į ataudus. Šeniliniai verpalai gaminami įpinant plaušelius tarp dviejų skaidrių siūlų, kurie po to susukami spirale. Išoriškai verpalas panašus į pūkuotą vikšrą (prancūziškai „chenille“ ir reiškia vikšrą). Pagal žaliavos sudėtį jie gali būti vienarūšiai, tarkime, viskoziniai arba poliesteriniai, arba mišrūs: pavyzdžiui, poliesteris su viskoze, medvilne ar akrilu. Visos žakardinių ir šenilinių audinių žaliavos atitinka Europos standartus, jų gamyboje nenaudojamos jokios žmonių sveikatai kenksmingos medžiagos.

Žakardo / šenilio charakteristikos

  • Didelis atsparumas plėšimui, tempimui ir trinčiai
  • Ilgaamžiškumą užtikrinančios mechaninės savybės
  • Minkštas audinys
  • Jokių pūkų

Dirbtinė eko oda

Dirbtinė oda yra aukštos kokybės gaminys, atitinkantis šiuolaikines pasaulines technologijas ir mados tendencijas. Unikalus spaudimo būdas ir rašto išgavimo technika suteikia galimybę  puikiai imituoti natūralią odą ir patenkinti išrankiausių klientų poreikius. Geros kokybės dirbtinė oda nenusileidžia natūraliai ir yra labai patogi. Tai patvari medžiaga, tinkama ir buičiai, ir visuomeninei panaudai. Kruopštus viršutinio sluoksnio apdirbimas, taikant poliuretaninės dangos metodą garantuoja puikias organoleptines savybes ir neįtikėtiną ilgaamžiškumą.

Dirbtinės odos charakteristikos

  • Atspari drėgmei
  • Nepralaidi vandeniui
  • Itin atspari plėšimui, tempimui ir trinčiai

Struktūrinė eko oda

Pagal naujausias technologijas gaminama struktūrinė oda visiškai naujas gaminys odos pramonėje. Šis revoliucinis gaminys po ilgų mokslinių tyrimų buvo išgautas taikant naujausias  technologijas. Remiantis tyrimų rezultatais pritaikytos pačios geriausios natūralios ir dirbtinės odos savybės. Todėl, struktūrinė oda atrodo kaip natūrali, visi sluoksniai nuo viršutinio iki apatinio ir netgi šoninis skerspjūvis įkvėpti natūralios odos.

Natūralios odos sielos draugę struktūrinę odą galima naudoti visokiame interjere, nes  ji atliekant bandymus drėgme ir spaudimu, pasižymėjo itin dideliu atsparumu. Be to, ji unikali spalvų alternatyvomis ir galimybe naudoti be atliekų, kurių neįmanoma išvengti naudojant natūralią odą.

Struktūrinės odos charakteristikos

  • Mechaninės savybės tokios pat kaip natūralios odos
  • Atspari drėgmei ir spaudimui
  • Itin atspari plėšimui, tempimui ir trinčiai
  • Nepralaidi vandeniui

Struktūrinė oda tinka visokiame interjere. Namų, biurų, kavinių, restoranų kino teatrų, teatrų ir posėdžių salių baldams. Taip pat gali būti naudojama automobilių sėdynėms ir aksesuarams.

Struktūrinės odos paslaptis jos mechaninės savybės. Struktūrinės odos gaminių atsparumas tempimui, plyšimui, lankstymui ir trinčiai beveik toks pat, kaip natūralios odos!

Kolekcijų priežiūra

Litena Kolekcijos Adonis, Arabella, Arizona, Delano, Fabian, Flora, Jaguar, Madrid, Nevada, Toni, Angora, Denver, Empori, Hetty, Hugo, Kenya, Lago, Legacy, Leroy, Luara, Luxor, Nagano, Nancy, Natal, Naturally, Nero, Nora, Palm, Paris, Patric, Paula, Perla, Peru, Sara, Torino, Twist audiniai
Valymas Nailoninis aksomas pasižymi nešvarumus atstumiančiomis savybėmis.

Arbatos, šokolado, kečupo ir netgi raudonojo vyno dėmes lengvai išvalomos vandens pagrindo valikliais (“Litenos“ baldų audinių valiklis).

Lūpų dažų, tušinuko ir riebalų pėdsakus galima pašalinti muilo ir vandens mišiniu.

SVARBU! Nenaudokite valiklių, kurių sudėtyje yra stiprių cheminių medžiagų ir naftos produktų pagrindo tirpiklių. Nekrapštykite pridžiūvusių dėmių. Kad nepažeistumėte tekstūros, netrinkite audinio per stipriai. Reikia atminti, kad gerokai lengviau pašalinti neįsisenėjusias dėmes.

  • Skysčių dėmes iš pradžių nusausinkite gerai sugeriančia medžiaga: balta popierine servetėle, kempine arba baltos medvilnės gabalėliu.
  • Valykite reikia lengvais sukamaisiais judesiais nuo išorinio krašto centro link.
  • Po valymo dėmę galima išdžiovinti fenu, laikomu jį toliau nuo audinio, arba leisti audiniui išdžiūti natūraliai, o plaušelius galima pastatyti minkštu šepetėliu arba kempine, bet tik tada kai jie visiškai išdžiūna.
Skalbimas Nailoninį aksomą galima skalbti. Skalbimas laikantis instrukcijų nepakenks audinio eksploatacinėms savybėms.

  • Jeigu užvalkalas turi užtrauktukus, būtina kiekvieną užtraukti, kad skalbiant medžiaga nebūtų sugadinta.
  • Rekomenduojamas švelnus skalbimo režimas.
  • Naudokite skystojo muilo tirpalą.
  • Nenaudokite baliklių.
  • Maksimalus temperatūros režimas – 40º C.
  • Cirkuliacinis džiovinimas atliekamas žemoje temperatūroje. Nerekomenduojama gręžti užvalkalo rankomis. Pakabinkite nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje ir palaukite, kol visiškai išdžius.
  • Išdžiūvusio audinio plaušelius rekomenduojama pastatyti minkštu šepetėliu arba kempine.
  • Audinį galima lyginti iš išvirkščiosios pusės iki 100 laipsnių įkaitintu lygintuvu.
  • Prispaustus plaušelius galima pakelti pagarinant lygintuvu, laikantis mažiausiai 10 cm atstumo iki audinio. Kad minkšti baldai tarnautų ilgiau, rekomenduojama reguliariai valyti dulkių siurbliu su minkštu šepetėliu.

 

Litena

Kolekcijos

Milano, Lugano
Valymas Milano ir Lugano kolekcijas prašome valyti sausuoju būdu.

SVARBU! Nenaudokite valiklių, kurių sudėtyje yra stiprių cheminių medžiagų ir naftos produktų pagrindo tirpiklių. Nekrapštykite pridžiūvusių dėmių. Kad nepažeistumėte tekstūros, netrinkite audinio per stipriai. Kartą per savaitę pakanka išvalyti dulkių siurbliu su minkštu šepetėliu.

KORPUSINIAI BALDAI

Korpusinių baldų eksploatavimo ir priežiūros taisyklės

Įsigyjant baldus verta susipažinti, kaip teisingai juos naudoti ir prižiūrėti. Juk tokių baldų eksploatacijos laikas yra apie 15 metų, nors saugant jie gali tarnauti ir kur kas ilgiau. Pastaruoju metu didelis dėmesys skiriamas ne tik virtuvės bei kitų korpusinių baldų dizainui, bet ir patogumui, komfortui bei ilgaamžiškumui. Visa tai leidžia įgyvendinti baldų pramonės naujovės. Laikydamiesi keleto paprastų ir praktiškų patarimų, visada galėsite išsaugoti puikią visų komplekto elementų būklę. Laikas, kuriam bėgant korpusiniai baldai išlieka gražus ir tinkamas naudoti, reikšmingai priklauso nuo eksploatacijos sąlygų.

Baldai turi būti statomi sausose, vėdinamose patalpose (aplinkos temperatūra: nuo 5 iki 35°C, santykinis oro drėgnumas: 30 ÷ 75%) Rekomenduojama patalpų, kuriose stovi baldai, santykinė oro drėgmė yra 60 – 70%. Pasistenkite, kad jūsų baldų ilgą laiką neveiktų ypatingai sausos arba drėgnos laikymo sąlygos, kad jos periodiškai nesikeistų. Bėgant laikui, tokie aplinkos faktoriai gali pakenkti baldų arba jų detalių vientisumui. Tačiau jeigu sąlygos yra nepalankios, rekomenduojama dažnai vėdinti patalpą ir esant galimybėms naudotis oro drėkintuvais arba džiovintuvais, kad būtų išlaikyta normali santykinė oro drėgmė.

Baldai neturi būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių

Kaip taisyklingai naudoti?

  • Korpusinius baldus (spintas, stelažus, prieškambario, virtuvės baldus, stalus ir kt.) naudokite tik pagal paskirtį.
  • Visus sunkius daiktus spintos viduje sukraukite taip, kad svoris būtų tolygiai pasiskirstęs po visą plotą ir būtų išlaikyta pusiausvyra.
  • Daiktus lentynose dėliokite tokiu principu: sunkiausius – arčiau kraštų (atramų), lengvesnius – centre.
  • Aukštuose balduose (sekcijose, indaujose) stenkitės sunkiausius daiktus sudėlioti apatinėse lentynose ar spintelėse, o viršuje išdėliokite lengvesnius – taip baldai bus stabilesni.
  • Atkreipkite dėmesį, kad virtuvės baldai, esantys netoli viryklės, yra veikiami didesnės temperatūros. Taigi norėdami, kad jie ilgiau išliktų nepriekaištingos kokybės, būtinai atskirkite baldą nuo viryklės šilumai nepralaidžia medžiaga. Jei jūsų viryklė – integruota, jos izoliuoti nereikia, tuo jau pasirūpino gamintojai.

Baldus reikia saugoti nuo:

  • Tiesioginių saulės spindulių. Užtikrinkite tokias sąlygas, kad baldų neveiktų tiesioginiai saulės spinduliai. Ilgą laiką šviesai tiesiogiai krintant ant tam tikrų detalių, gali susilpnėti jų chromatinės charakteristikos palyginus su kitomis detalėmis, kurias mažiau veikė šviesa. Keičiant ir/arba papildant kai kuriuos baldų elementus skirtingu laikotarpiu, detalių spalva gali skirtis. Šis spalvos skirtumas, kuris po kurio laiko pasidarys ne toks ryškus, nėra blogos kokybės baldų požymis.
  • Tiesioginio garų poveikio baldų paviršiams
  • Drėgmės. Stenkitės, kad ant korpusinių baldų paviršiaus nesikauptų drėgmė – gali išbrinkti medinės detalės ir atsiklijuoti plastikas.
  • Mechaninio poveikio: vengti smūgių, nebraižyti paviršių aštriais daiktais, pvz., negalima pjaustyti maisto produktų tiesiogiai ant stalviršio paviršiaus Smulkindami produktus, visuomet naudokite pjaustymo lentelę – tokiu būdu nepažeisite stalviršio vientisumo. Nenaudokite per didelės jėgos atidarydami – uždarydami paslankias baldų detales.
  • Skysčių poveikio: sudrėkintus paviršius būtina nedelsiant nusausinti. Stenkitės, kad baldų paviršius visada būtų sausas.
  • Staigių temperatūros pokyčių. Didelę reikšmę turi karštis arba šaltis. Be to, staigūs temperatūros pokyčiai gali stipriai pažeisti baldus arba jų dalis. Baldai neturėtų stovėti arčiau nei 1m iki šilumos šaltinio. Rekomenduojama laikymo arba eksploatacijos temperatūra yra nuo +10 iki +25°C
  • Aukštos temperatūros, pvz., nestatyti įkaitusių indų tiesiogiai ant stalviršio paviršiaus. Pasistenkite, kad ant baldų nepapultų karštų daiktų (lygintuvų, puodų su verdančiu vandeniu ir t.t.) arba jų ilgą laiką neveiktų šilumos efektą sukelianti spinduliuotė (galingų lempų šviesa, neekranuotos mikrobangos ir t.t.).
  • Atviros ugnies

Priežiūra

  • Dureles, korpusus, stalviršius valyti baldų priežiūrai skirtomis, neturinčiomis kietų dalelių, valymo priemonėmis
  • Lengvai pašalinamas dėmes valyti švaria, sudrėkinta vandenyje šluoste. Sudrėkintą paviršių kruopščiai nuvalyti švariu, sausu audiniu
  • Stiklinių paviršių priežiūrai naudoti tik specialias, neturinčias kietų dalelių, valymo priemones
  • Metalinius paviršius valyti specialiomis valymo priemonėmis, neturinčiomis kietų dalelių ir balinimo savybių. Nuvalius buitinės chemijos valymo priemonėmis, paviršių nuvalyti švariu, sudrėkintu vandenyje audiniu bei nušluostyti sausu audiniu

Jeigu nešvarumus sunku nuvalyti, rekomenduojama naudoti specialius valiklius, kurių asortimentas šiais laikais yra pakankamai platus. Valikliai ne tik valo, bet gali ir poliruoti, saugoti, konservuoti, aromatizuoti ir turėti kitų naudingų savybių. Tokiu atveju būtina laikytis gamintojo instrukcijų, kaip ir kokioms sritims (paviršiams ar medžiagoms) naudoti šiuos valiklius. Jeigu neturite specialių valymo priemonių, galite naudoti silpną neutralaus ploviklio tirpalą (pavyzdžiui, 2% ploviklio ir 98% vandens). Baigiant tvarkytis būtina išdžiovinti visas korpusinių baldų detales, kurias valėte drėgnu būdu. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į vidines ir mažai vėdinamas detales, kraštus ir sujungimus. Prisiminkite, jog valymui negalima naudoti tokių audinių, kempinių arba pirštinių, kurios suvilgytos priemonėmis, galinčiomis pažeisti valomą paviršių.

Ypatingai saugokite, kad ant korpusinių baldų nepatektų agresyvių skysčių (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t.t.). Šie junginiai yra chemiškai aktyvūs ir reakcija jūsų turtui gali turėti neigiamų padarinių. Be to, reikėtų prisiminti, jog kai kuriuose specifiniuose plovimo (valymo) mišiniuose gali būti didelė chemiškai agresyvių ir/arba abrazyvinių medžiagų koncentracija. Tokiomis priemonėmis virtuvės baldų valyti negalima.

Maksimalūs apkrovimai

  • Pastatomos spintelės stalčius su dvigubomis sienelėmis – 30kg., didysis 1000mm pločio stalčius– 50 kg.
  • Pastatomos spintelės stalčius su viengubomis sienelėmis – 30kg.
  • Ištraukiamas chromuotas krepšys – 30kg.
  • Aukšta virtuvės spinta su chromuotais krepšiais – 100kg.
  • Ištraukiamas daugiafunkcinis modulis – 50kg.
  • Pakabinama spintelė – 50kg.
  • Virtuvės stalas – 100kg.
  • Virtuvės ir baro kėdė – 120kg.

Remiantis pirkimo pardavimo sutarties 5.5. punktu pirkėjas pasirašydamas sutartį savo parašų patvirtina, kad su korpusinų baldų eksploatacijos taisyklėmis yra susipažinęs (usi) asmeniškai, jas perskaitė, suprato ir sutinka su jomis bei baldų eksploatacijos taisyklių vieną egzempliorių gavo asmeniškai.

Jei laikysitės šių paprastų taisyklių, korpusiniai baldai daug metų puoš Jūsų namus!

MINKŠTI BALDAI

Minkštų baldų eksploatacijos taisyklės

  1. Baldus naudokite pagal paskirtį. Ant baldų negalima šokinėti, laipioti, nenaudokite pasilipimui, nesėdėkite ant porankių. Nestatykite ant baldo karštų, sunkių ar aštrių daiktų.
  2. Baldus naudokite sausose, uždaruose ir apsaugotose nuo kenksmingų atmosferos sąlygų poveikio patalpose. Baldų, ypač su natūraliomis dangomis, nepatartina statyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes paviršius gali pakeisti savo spalvą. Rekomenduojama kambario aplinka: 45-55 % santykinio drėgnumo ir 15-25°C temperatūra
  3. Saugokite baldus nuo skysčių (sulčių, kavos, vandens ir t.t), cheminių medžiagų poveikio.Per didelis patalpų drėgnumas gali pažeisti minkštųjų baldų medines bei metalines dalis, mechanizmus.
  4. Baldus patartina statyti apie 30cm toliau nuo radiatorių, šildytuvų ir oro kondicionierių.
  5. Perstatinėdami baldus į kitą vietą jų nestumdykite, o perneškite.Statykite baldus tik ant lygių grindų, siekiant išvengti nepageidaujamų pasekmių, tokių, kaip, konstrukcijos išsikraipymai, girgždėjimai.
  6. Jei yra integruotas miegamas mechanizmas, netraukite mechanizmo tik vienoje pusėje- visada traukite ties centru . Nenaudokite staigių, stiprių judėsių. Ištraukite ir sustumkite baldo miegamos dalies mechanizmą jo nesukreipdami (priešingu atveju, mechanizmo riedamos dalys gali iškristi iš kreipiančiųjų dalių arba persiversti lankstas). Nepatartina, kad maži vaikai be suaugusiųjų priežiūros trauktų miegamąjį mechanizmą.
  7. Per pirmuosius tris eksploatacijos mėnesius dėl natūralaus sofos stabilizavimosi proceso ( naudojant minkštąjį baldą vyksta porolono minkštėjimas, gali atsirasti skirtingas sofos dalių kietumo lygis, medžiagos tempimasis) ant sofos apmušalo gali susiformuoti nedidelės raukšlės. Šios raukšlės yra visiškai normalus dalykas ir priklauso nuo gobeleno ar odos stabilizavimosi per pirmuosius tris naudojimo mėnesius.
  8. Baldus reikia reguliariai siurbti ir vėdinti.
  9. Nenaudokite agresyvias – rūgštines, didelį chloro kiekį ir pan. turinčias priemones, taip pat valymo priemones, į kurias įeina stiprūs chemikalai arba naftos produktų turintys skiedikliai, t.y. acetonas, skiediklis, spiritas, dalintojas ir kt. Labai atsargiai arti baldų naudokite klijus; Niekada nepilkite valiklio tiesiai ant audinio!
  10. Natūralios odos baldus valykite tik su specialiais valikliais, skirtais valyti natūralią odą. Dirbtinė oda valoma švariu, minkštu, vandenyje sudrėkintu audinio gabalėliu.
  11. Visada stenkitės dėmes išvalyti iš karto, kai tik jas pastebite. Tam, kad nusausintumėte dėmę, naudokite popierinius rankšluosčius arba drėgmę sugeriantį audinį. Stenkitės stipriai netrinti, nes galite pažeisti baldinį audinį. Jei reikia, galite panaudoti nestiprios koncentracijos valymo priemones.
  12. Periodiškai patepkite lankstus, mechanizmų ratukus, kreipiančiąsias dalis, metalinius sujungimus ir kt.
  13. Saugokite baldus nuo naminių gyvūnų. Jų nagai gali įbrėžti odą, audinį, medienos detales.
  14. Remiantis pirkimo pardavimo sutarties 1.14 punktu pirkėjas pasirašydamas sutartį savo parašų patvirtina, kad su minkštų baldų eksploatacijos taisykles yra susipažinęs (usi) asmeniškai, jas perskaitė, suprato ir sutinka su jomis bei baldų eksploatacijos taisyklių vieną egzempliorių gavo asmeniškai.

Rūpinkites savo baldais, kad jie tarnautų ilgiau.

AUDINIŲ PRIEŽIŪRA

Baldų audiniai ir jų priežiūra

 UAB “Mirivona” salonuose klientams suteikta galimybė išsirinkti patikusio rašto ar spalvos gobelenus, derinti juos su dirbtine oda. Gobelenai atitinka aukščiausios kokybės standartus, stebina audinių bei spalvų įvairove. Siūlome rinktis iš plataus audinių bei dirbtinės odos asortimento, kurį nuolat papildome naujomis kolekcijomis.

Kelios rekomendacijos kaip teisingai pasirinkti audinį minkštiems baldams

Minkšto baldo apmušalai – viena brangiausių baldą sudarančių medžiagų. Labai svarbu , kad tai būtų baldams skirtas audinys. Renkantis baldų apmušalus, būtina įvertinti :

1)      Audinio dizainą – ar šis dera prie pasirinkto baldo stiliaus bei namų interjero.

2)      Ilgaamžiškumo- natūralumo- priežiūros santykį. Rekomenduojame išsinagrinėti techninius audinio parametrus bei audinio sudėtį (kuo natūralesnis audinys, tuo jis brangesnis, sunkiau prižiūrimas, dažnai net ir žemesnių techninių parametrų. Išsiaiškinkite, ar šeimos nariai nėra jautrūs audinį sudarančioms medžiagoms.

Pažiūrėkite koks yra Martindeilo skaičius (matuojamas ciklais arba apsukomis ir nusako audinio atsparumą dilimui). Kuo didesnis skaičius – tuo audinys yra atsparesnis. Jei skaičius žemesnis už 12.000 – prieš Jus prastas gobelenas. Viešose vietose tarnaujantys baldai turi turėti ne mažiau kaip 25.000 ciklų.

3)     Spalvas. Minkštų baldų, kuriuos naudosite intensyviai, be to jei turite naminių gyvūnų ar būrį išdykusių vaikų – gobeleną geriau pasirinkti tamsesnių spalvų. Jei baldą naudosite retai, pvz svečių kambaryje, audinys gali būti šviesių spalvų. Miegamojo sofos audinys turi būti natūralaus pluošto, austinis, tankesnio pynimo, kad neišsigulėtų.

4) Namų augintinių elgesio pasėkmes. Apmušalų su austine tekstūra nerekomenduojama rinktis laikantiems šunis ir kates. Šio tipo audiniai labai lengvai išsipašo. Renkantis apmušalą, siūloma atsižvelgti į gyvūnų plaukų valymo patogumą.

Remdamiesi klientų poreikiais, baldų ir namų teikstilės tendencijomis, mados tendencijų analizėmis, plečiame ir papildome baldų audinių kolekcijas. Naujomis kolekcijomis asortimentą pildome kelis kartus per metus. Klientams siūlome įvairaus dizaino audinius, pristatome vienspalvius bei daugiaspalvius derinius, kurie patenkins net išrankaiusių klientų poreikius.

Savo klientams siūlome rinktis iš šių gobelenų rūšių kolekcijų:

  • Nailonionio aksomo/floko
  • Žakardo/šenilio
  • Dirbtinės eko odos
  • Struktūrinės eko odos

Nailoninis aksomas / Flokas

Flokas – ilgus amžius gyvuojančių tradicijų palikimas. Juk pirmą kartą audiniai, pagaminti nenaudojant audimo staklių, buvo paminėti apie I a. prieš mūsų erą. Menas klijuoti smulkiai sukarpytus pluošto gabalėlius (jie ir vadinami floku) prie tankaus tekstilinio pagrindo atsirado Kinijoje ir tik vėlyvaisiais viduramžiais paplito Europoje. Tais laikais, kuriant floko audinius, plaušeliai buvo mirkomi į smalos klijus. Mūsų dienomis flokas gaminamas užpučiant mikroplaušelius ant klijų sluoksnio elektrostatiniame lauke. Iš anksto išaustas pagrindas juda staklėmis; tuo metu jis padengiamas plonu klijų sluoksniu. Iš po staklėmis įtaisyto bunkerio tiekiamos pluošto dalelės vienodai pasiskirsto ant pagrindo. Ties pačiu pagrindu sukuriamas pastovus elektrostatinis laukas, ir dėl to plaušeliai atsistoja vertikaliai greta vienas kito.

Nailoninį aksomas tapo aukštesnio lygio floko pramonės produktu. Kuo gi nailoninis aksomas skiriasi nuo tradicinio floko? „Microfibres“ gamyboje naudoja unikalias technologijas ir papildomus apdorojimo būdus: termospaudimą, spaudimą oru, lygųjį dažymą ir kt. Tokiu būdu išgaunami įvairūs audiniai, turintys puikias eksploatacines savybes ir unikalūs savo struktūra bei išvaizda. Šiuo metu „Microfibres“ – technologinio proveržio ir aukščiausios kokybės ženklas. Įmonės gamybos apimtis kasmet viršija 50 milijonų metrų. „Microfibres“ baldų apmušalai priklauso atspariausioms ir patvariausioms  pasaulyje medžiagoms, atitinka visus baldų teikstilei taikomus ES standartus, sertifikuoti ISO 9001:2000, “Oeko-Tex 100” sertifikatais.

„Microfibres“ naudoja unikalius įrengimus, technologijas ir technines žinias, iš kurių svarbiausios – klijų gamyba. Išdžiūvę šie stebuklingi klijai sudaro porėtą elastingą struktūrą, kuri leidžia audiniui “kvėpuoti”, tačiau plaušeliai pritvirtinami taip stipriai, kad audinį galima skalbti. Jam būdingas didelis Martindale rodiklis – iki 100 000 ciklų.

Žakardas / Šenilis

Žakardinis audinys pavadinimą gavo nuo Džozefo Mari Žakardo, kuris 1801 m. sukūrė audimo stakles, leidusias mechanizuoti sudėtingo audinio pynimo metodą, pavardės. Sudėtingas raštas ir stambus raportas (vertikalus ir horizontalus piešinio pasikartojimas) išgaunamas perpinant pagrindo (išilgines) ir ataudų (skersines) gijas iš anksto apibrėžta tvarka, kuri įrašoma į staklių atmintį. Pagrindiniai žakardinių staklių principai išliko iš esmės nepakitę, išskyrus darbo greičio padidinimą pritaikius kompiuterines technologijas.

Jeigu žakardiame audinyje naudojamas šenilinis siūlas, audinys vadinamas žakardiniu šeniliu Paprastai šenilinis siūlas įpinamas į ataudus. Šeniliniai verpalai gaminami įpinant plaušelius tarp dviejų skaidrių siūlų, kurie po to susukami spirale. Išoriškai verpalas panašus į pūkuotą vikšrą (prancūziškai „chenille“ ir reiškia vikšrą). Pagal žaliavos sudėtį jie gali būti vienarūšiai, tarkime, viskoziniai arba poliesteriniai, arba mišrūs: pavyzdžiui, poliesteris su viskoze, medvilne ar akrilu. Visos žakardinių ir šenilinių audinių žaliavos atitinka Europos standartus, jų gamyboje nenaudojamos jokios žmonių sveikatai kenksmingos medžiagos.

Žakardo / šenilio charakteristikos

  • Didelis atsparumas plėšimui, tempimui ir trinčiai
  • Ilgaamžiškumą užtikrinančios mechaninės savybės
  • Minkštas audinys
  • Jokių pūkų

Dirbtinė eko oda

Dirbtinė oda yra aukštos kokybės gaminys, atitinkantis šiuolaikines pasaulines technologijas ir mados tendencijas. Unikalus spaudimo būdas ir rašto išgavimo technika suteikia galimybę  puikiai imituoti natūralią odą ir patenkinti išrankiausių klientų poreikius. Geros kokybės dirbtinė oda nenusileidžia natūraliai ir yra labai patogi. Tai patvari medžiaga, tinkama ir buičiai, ir visuomeninei panaudai. Kruopštus viršutinio sluoksnio apdirbimas, taikant poliuretaninės dangos metodą garantuoja puikias organoleptines savybes ir neįtikėtiną ilgaamžiškumą.

Dirbtinės odos charakteristikos

  • Atspari drėgmei
  • Nepralaidi vandeniui
  • Itin atspari plėšimui, tempimui ir trinčiai

Struktūrinė eko oda

Pagal naujausias technologijas gaminama struktūrinė oda visiškai naujas gaminys odos pramonėje. Šis revoliucinis gaminys po ilgų mokslinių tyrimų buvo išgautas taikant naujausias  technologijas. Remiantis tyrimų rezultatais pritaikytos pačios geriausios natūralios ir dirbtinės odos savybės. Todėl, struktūrinė oda atrodo kaip natūrali, visi sluoksniai nuo viršutinio iki apatinio ir netgi šoninis skerspjūvis įkvėpti natūralios odos.

Natūralios odos sielos draugę struktūrinę odą galima naudoti visokiame interjere, nes  ji atliekant bandymus drėgme ir spaudimu, pasižymėjo itin dideliu atsparumu. Be to, ji unikali spalvų alternatyvomis ir galimybe naudoti be atliekų, kurių neįmanoma išvengti naudojant natūralią odą.

Struktūrinės odos charakteristikos

  • Mechaninės savybės tokios pat kaip natūralios odos
  • Atspari drėgmei ir spaudimui
  • Itin atspari plėšimui, tempimui ir trinčiai
  • Nepralaidi vandeniui

Struktūrinė oda tinka visokiame interjere. Namų, biurų, kavinių, restoranų kino teatrų, teatrų ir posėdžių salių baldams. Taip pat gali būti naudojama automobilių sėdynėms ir aksesuarams.

Struktūrinės odos paslaptis jos mechaninės savybės. Struktūrinės odos gaminių atsparumas tempimui, plyšimui, lankstymui ir trinčiai beveik toks pat, kaip natūralios odos!

Kolekcijų priežiūra

Litena Kolekcijos Adonis, Arabella, Arizona, Delano, Fabian, Flora, Jaguar, Madrid, Nevada, Toni, Angora, Denver, Empori, Hetty, Hugo, Kenya, Lago, Legacy, Leroy, Luara, Luxor, Nagano, Nancy, Natal, Naturally, Nero, Nora, Palm, Paris, Patric, Paula, Perla, Peru, Sara, Torino, Twist audiniai
Valymas Nailoninis aksomas pasižymi nešvarumus atstumiančiomis savybėmis.

Arbatos, šokolado, kečupo ir netgi raudonojo vyno dėmes lengvai išvalomos vandens pagrindo valikliais (“Litenos“ baldų audinių valiklis).

Lūpų dažų, tušinuko ir riebalų pėdsakus galima pašalinti muilo ir vandens mišiniu.

SVARBU! Nenaudokite valiklių, kurių sudėtyje yra stiprių cheminių medžiagų ir naftos produktų pagrindo tirpiklių. Nekrapštykite pridžiūvusių dėmių. Kad nepažeistumėte tekstūros, netrinkite audinio per stipriai. Reikia atminti, kad gerokai lengviau pašalinti neįsisenėjusias dėmes.

  • Skysčių dėmes iš pradžių nusausinkite gerai sugeriančia medžiaga: balta popierine servetėle, kempine arba baltos medvilnės gabalėliu.
  • Valykite reikia lengvais sukamaisiais judesiais nuo išorinio krašto centro link.
  • Po valymo dėmę galima išdžiovinti fenu, laikomu jį toliau nuo audinio, arba leisti audiniui išdžiūti natūraliai, o plaušelius galima pastatyti minkštu šepetėliu arba kempine, bet tik tada kai jie visiškai išdžiūna.
Skalbimas Nailoninį aksomą galima skalbti. Skalbimas laikantis instrukcijų nepakenks audinio eksploatacinėms savybėms.

  • Jeigu užvalkalas turi užtrauktukus, būtina kiekvieną užtraukti, kad skalbiant medžiaga nebūtų sugadinta.
  • Rekomenduojamas švelnus skalbimo režimas.
  • Naudokite skystojo muilo tirpalą.
  • Nenaudokite baliklių.
  • Maksimalus temperatūros režimas – 40º C.
  • Cirkuliacinis džiovinimas atliekamas žemoje temperatūroje. Nerekomenduojama gręžti užvalkalo rankomis. Pakabinkite nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje ir palaukite, kol visiškai išdžius.
  • Išdžiūvusio audinio plaušelius rekomenduojama pastatyti minkštu šepetėliu arba kempine.
  • Audinį galima lyginti iš išvirkščiosios pusės iki 100 laipsnių įkaitintu lygintuvu.
  • Prispaustus plaušelius galima pakelti pagarinant lygintuvu, laikantis mažiausiai 10 cm atstumo iki audinio. Kad minkšti baldai tarnautų ilgiau, rekomenduojama reguliariai valyti dulkių siurbliu su minkštu šepetėliu.

 

Litena

Kolekcijos

Milano, Lugano
Valymas Milano ir Lugano kolekcijas prašome valyti sausuoju būdu.

SVARBU! Nenaudokite valiklių, kurių sudėtyje yra stiprių cheminių medžiagų ir naftos produktų pagrindo tirpiklių. Nekrapštykite pridžiūvusių dėmių. Kad nepažeistumėte tekstūros, netrinkite audinio per stipriai. Kartą per savaitę pakanka išvalyti dulkių siurbliu su minkštu šepetėliu.