Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Audiniai

 

UAB “Mirivona” salonuose klientams suteikta galimybė išsirinkti patikusio rašto ar spalvos gobelenus, derinti juos su dirbtine oda. Gobelenai atitinka aukščiausios kokybės standartus, stebina audinių bei spalvų įvairove. Siūlome rinktis iš plataus audinių bei dirbtinės odos asortimento, kurį nuolat papildome naujomis kolekcijomis.

 

Kelios rekomendacijos kaip teisingai pasirinkti audinį minkštiems baldams

Minkšto baldo apmušalai – viena brangiausių baldą sudarančių medžiagų. Labai svarbu , kad tai būtų baldams skirtas audinys. Renkantis baldų apmušalus, būtina įvertinti :

1)      Audinio dizainą – ar šis dera prie pasirinkto baldo stiliaus bei namų interjero.

2)      Ilgaamžiškumo- natūralumo- priežiūros santykį. Rekomenduojame išsinagrinėti techninius audinio parametrus bei audinio sudėtį (kuo natūralesnis audinys, tuo jis brangesnis, sunkiau prižiūrimas, dažnai net ir žemesnių techninių parametrų. Išsiaiškinkite, ar šeimos nariai nėra jautrūs audinį sudarančioms medžiagoms.

Pažiūrėkite koks yra Martindeilo skaičius (matuojamas ciklais arba apsukomis ir nusako audinio atsparumą dilimui). Kuo didesnis skaičius – tuo audinys yra atsparesnis. Jei skaičius žemesnis už 12.000 – prieš Jus prastas gobelenas. Viešose vietose tarnaujantys baldai turi turėti ne mažiau kaip 25.000 ciklų.

3)     Spalvas. Minkštų baldų, kuriuos naudosite intensyviai, be to jei turite naminių gyvūnų ar būrį išdykusių vaikų - gobeleną geriau pasirinkti tamsesnių spalvų. Jei baldą naudosite retai, pvz svečių kambaryje, audinys gali būti šviesių spalvų. Miegamojo sofos audinys turi būti natūralaus pluošto, austinis, tankesnio pynimo, kad neišsigulėtų.

4) Namų augintinių elgesio pasėkmes. Apmušalų su austine tekstūra nerekomenduojama rinktis laikantiems šunis ir kates. Šio tipo audiniai labai lengvai išsipašo. Renkantis apmušalą, siūloma atsižvelgti į gyvūnų plaukų valymo patogumą.

Remdamiesi klientų poreikiais, baldų ir namų teikstilės tendencijomis, mados tendencijų analizėmis, plečiame ir papildome baldų audinių kolekcijas. Naujomis kolekcijomis asortimentą pildome kelis kartus per metus. Klientams siūlome įvairaus dizaino audinius, pristatome vienspalvius bei daugiaspalvius derinius, kurie patenkins net išrankaiusių klientų poreikius.

Savo   klientams siūlome rinktis iš šių gobelenų rūšių kolekcijų:

-      Nailonionio aksomo/floko

-          Žakardo/šenilio

-          Dirbtinės eko odos

-          Struktūrinės eko odos

 

Nailoninis aksomas / Flokas

Flokas - ilgus amžius gyvuojančių tradicijų palikimas. Juk pirmą kartą audiniai, pagaminti nenaudojant audimo staklių, buvo paminėti apie I a. prieš mūsų erą. Menas klijuoti smulkiai sukarpytus pluošto gabalėlius (jie ir vadinami floku) prie tankaus tekstilinio pagrindo atsirado Kinijoje ir tik vėlyvaisiais viduramžiais paplito Europoje. Tais laikais, kuriant floko audinius, plaušeliai buvo mirkomi į smalos klijus. Mūsų dienomis flokas gaminamas užpučiant mikroplaušelius ant klijų sluoksnio elektrostatiniame lauke. Iš anksto išaustas pagrindas juda staklėmis; tuo metu jis padengiamas plonu klijų sluoksniu. Iš po staklėmis įtaisyto bunkerio tiekiamos pluošto dalelės vienodai pasiskirsto ant pagrindo. Ties pačiu pagrindu sukuriamas pastovus elektrostatinis laukas, ir dėl to plaušeliai atsistoja vertikaliai greta vienas kito.

Nailoninį aksomas tapo aukštesnio lygio floko pramonės produktu. Kuo gi nailoninis aksomas skiriasi nuo tradicinio floko? „Microfibres“ gamyboje naudoja unikalias technologijas ir papildomus apdorojimo būdus: termospaudimą, spaudimą oru, lygųjį dažymą ir kt. Tokiu būdu išgaunami įvairūs audiniai, turintys puikias eksploatacines savybes ir unikalūs savo struktūra bei išvaizda. Šiuo metu „Microfibres“ – technologinio proveržio ir aukščiausios kokybės ženklas. Įmonės gamybos apimtis kasmet viršija 50 milijonų metrų. „Microfibres“ baldų apmušalai priklauso atspariausioms ir patvariausioms  pasaulyje medžiagoms, atitinka visus baldų teikstilei taikomus ES standartus, sertifikuoti ISO 9001:2000, "Oeko-Tex 100" sertifikatais.

„Microfibres“ naudoja unikalius įrengimus, technologijas ir technines žinias, iš kurių svarbiausios - klijų gamyba. Išdžiūvę šie stebuklingi klijai sudaro porėtą elastingą struktūrą, kuri leidžia audiniui "kvėpuoti", tačiau plaušeliai pritvirtinami taip stipriai, kad audinį galima skalbti. Jam būdingas didelis Martindale rodiklis – iki 100 000 ciklų.

Žakardas / Šenilis

Žakardinis audinys pavadinimą gavo nuo Džozefo Mari Žakardo, kuris 1801 m. sukūrė audimo stakles, leidusias mechanizuoti sudėtingo audinio pynimo metodą, pavardės. Sudėtingas raštas ir stambus raportas (vertikalus ir horizontalus piešinio pasikartojimas) išgaunamas perpinant pagrindo (išilgines) ir ataudų (skersines) gijas iš anksto apibrėžta tvarka, kuri įrašoma į staklių atmintį. Pagrindiniai žakardinių staklių principai išliko iš esmės nepakitę, išskyrus darbo greičio padidinimą pritaikius kompiuterines technologijas.

Jeigu žakardiame audinyje naudojamas šenilinis siūlas, audinys vadinamas žakardiniu šeniliu Paprastai šenilinis siūlas įpinamas į ataudus. Šeniliniai verpalai gaminami įpinant plaušelius tarp dviejų skaidrių siūlų, kurie po to susukami spirale. Išoriškai verpalas panašus į pūkuotą vikšrą (prancūziškai „chenille“ ir reiškia vikšrą). Pagal žaliavos sudėtį jie gali būti vienarūšiai, tarkime, viskoziniai arba poliesteriniai, arba mišrūs: pavyzdžiui, poliesteris su viskoze, medvilne ar akrilu. Visos žakardinių ir šenilinių audinių žaliavos atitinka Europos standartus, jų gamyboje nenaudojamos jokios žmonių sveikatai kenksmingos medžiagos.

Žakardo / šenilio charakteristikos

 • Didelis atsparumas plėšimui, tempimui ir trinčiai
 • Ilgaamžiškumą užtikrinančios mechaninės savybės
 • Minkštas audinys
 • Jokių pūkų

Dirbtinė eko oda

Dirbtinė oda yra aukštos kokybės gaminys, atitinkantis šiuolaikines pasaulines technologijas ir mados tendencijas. Unikalus spaudimo būdas ir rašto išgavimo technika suteikia galimybę  puikiai imituoti natūralią odą ir patenkinti išrankiausių klientų poreikius. Geros kokybės dirbtinė oda nenusileidžia natūraliai ir yra labai patogi. Tai patvari medžiaga, tinkama ir buičiai, ir visuomeninei panaudai. Kruopštus viršutinio sluoksnio apdirbimas, taikant poliuretaninės dangos metodą garantuoja puikias organoleptines savybes ir neįtikėtiną ilgaamžiškumą.

Dirbtinės odos charakteristikos

 • Atspari drėgmei
 • Nepralaidi vandeniui
 • Itin atspari plėšimui, tempimui ir trinčiai

Struktūrinė eko oda

Pagal naujausias technologijas gaminama struktūrinė oda visiškai naujas gaminys odos pramonėje. Šis revoliucinis gaminys po ilgų mokslinių tyrimų buvo išgautas taikant naujausias  technologijas. Remiantis tyrimų rezultatais pritaikytos pačios geriausios natūralios ir dirbtinės odos savybės. Todėl, struktūrinė oda atrodo kaip natūrali, visi sluoksniai nuo viršutinio iki apatinio ir netgi šoninis skerspjūvis įkvėpti natūralios odos.

Natūralios odos sielos draugę struktūrinę odą galima naudoti visokiame interjere, nes  ji atliekant bandymus drėgme ir spaudimu, pasižymėjo itin dideliu atsparumu. Be to, ji unikali spalvų alternatyvomis ir galimybe naudoti be atliekų, kurių neįmanoma išvengti naudojant natūralią odą.

Struktūrinės odos charakteristikos

 • Mechaninės savybės tokios pat kaip natūralios odos
 • Atspari drėgmei ir spaudimui
 • Itin atspari plėšimui, tempimui ir trinčiai
 • Nepralaidi vandeniui

Struktūrinė oda tinka visokiame interjere. Namų, biurų, kavinių, restoranų kino teatrų, teatrų ir posėdžių salių baldams. Taip pat gali būti naudojama automobilių sėdynėms ir aksesuarams.

Struktūrinės odos paslaptis jos mechaninės savybės. Struktūrinės odos gaminių atsparumas tempimui, plyšimui, lankstymui ir trinčiai beveik toks pat, kaip natūralios odos!

Kolekcijų priežiūra

Litena Kolekcijos

Adonis, Arabella, Arizona, Delano, Fabian, Flora, Jaguar, Madrid, Nevada, Toni, Angora, Denver, Empori, Hetty, Hugo, Kenya, Lago, Legacy, Leroy, Luara, Luxor, Nagano, Nancy, Natal, Naturally, Nero, Nora, Palm, Paris, Patric, Paula, Perla, Peru, Sara, Torino, Twist audiniai

Valymas

Nailoninis aksomas pasižymi nešvarumus atstumiančiomis savybėmis.

Arbatos, šokolado, kečupo ir netgi raudonojo vyno dėmes lengvai išvalomos vandens pagrindo valikliais ("Litenos“ baldų audinių valiklis).

Lūpų dažų, tušinuko ir riebalų pėdsakus galima pašalinti muilo ir vandens mišiniu.

SVARBU! Nenaudokite valiklių, kurių sudėtyje yra stiprių cheminių medžiagų ir naftos produktų pagrindo tirpiklių. Nekrapštykite pridžiūvusių dėmių. Kad nepažeistumėte tekstūros, netrinkite audinio per stipriai. Reikia atminti, kad gerokai lengviau pašalinti neįsisenėjusias dėmes.

 • Skysčių dėmes iš pradžių nusausinkite gerai sugeriančia medžiaga: balta popierine servetėle, kempine arba baltos medvilnės gabalėliu.
 • Valykite reikia lengvais sukamaisiais judesiais nuo išorinio krašto centro link.
 • Po valymo dėmę galima išdžiovinti fenu, laikomu jį toliau nuo audinio, arba leisti audiniui išdžiūti natūraliai, o plaušelius galima pastatyti minkštu šepetėliu arba kempine, bet tik tada kai jie visiškai išdžiūna.

Skalbimas

Nailoninį aksomą galima skalbti. Skalbimas laikantis instrukcijų nepakenks audinio eksploatacinėms savybėms.

 • Jeigu užvalkalas turi užtrauktukus, būtina kiekvieną užtraukti, kad skalbiant medžiaga nebūtų sugadinta.
 • Rekomenduojamas švelnus skalbimo režimas.
 • Naudokite skystojo muilo tirpalą.
 • Nenaudokite baliklių.
 • Maksimalus temperatūros režimas - 40º C.
 • Cirkuliacinis džiovinimas atliekamas žemoje temperatūroje. Nerekomenduojama gręžti užvalkalo rankomis. Pakabinkite nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje ir palaukite, kol visiškai išdžius.
 • Išdžiūvusio audinio plaušelius rekomenduojama pastatyti minkštu šepetėliu arba kempine.
 • Audinį galima lyginti iš išvirkščiosios pusės iki 100 laipsnių įkaitintu lygintuvu.
 • Prispaustus plaušelius galima pakelti pagarinant lygintuvu, laikantis mažiausiai 10 cm atstumo iki audinio. Kad minkšti baldai tarnautų ilgiau, rekomenduojama reguliariai valyti dulkių siurbliu su minkštu šepetėliu.

 

Litena

Kolekcijos

Milano, Lugano

Valymas

Milano ir Lugano kolekcijas prašome valyti sausuoju būdu.

SVARBU! Nenaudokite valiklių, kurių sudėtyje yra stiprių cheminių medžiagų ir naftos produktų pagrindo tirpiklių. Nekrapštykite pridžiūvusių dėmių. Kad nepažeistumėte tekstūros, netrinkite audinio per stipriai. Kartą per savaitę pakanka išvalyti dulkių siurbliu su minkštu šepetėliu.